Angle down Atgal

Kalvarija: Administracijos direktorius atleistas, o vicemeras nepaskirtas

Šią savaitę Kalvarijoje vyko eilinis Tarybos posėdis, kuriame buvo numatyta spręsti tik tris, tačiau vietos savivaldai gana svarbius klausimus: dėl mero pavaduotojo skyrimo, dėl administracijos direktoriaus atleidimo iš pareigų prieš terminą ir naujojo administracijos direktoriaus skyrimo. Deja, sprendimas buvo priimtas tik vienu klausimu.

Posėdžio eiga atskleidė, kad Savivaldybės taryboje daugėja chaoso. Dabartinė situacija jau „kvepia“ tiesioginio valdymo savivaldybės teritorijoje įvedimu. Mat po to, kai spalio 2 d. Taryba balsų dauguma iš pareigų atleido tuometinį mero pavaduotoją Kęstutį Bagdanavičių ir Taryboje susiformavo kita valdančioji dauguma, naujo mero pavaduotojo nesugebama paskirti. Tad apie viską – iš eilės.

Prasidėjus posėdžiui ir ėmus svarstyti darbotvarkės projektą tvarką Taryboje bandė įvesti su dabartinėje Taryboje mažumoje likusių mero Vinco Plikaičio bendrapartiečių partijos Tvarka ir teisingumas sąrašu į Tarybą išrinktas Vytautas Šunskis. Jis Tarybos nariams pasiūlė iš posėdžio darbotvarkės išbraukti klausimą dėl administracijos direktoriaus Karolio Babecko atleidimo ir naujojo direktoriaus paskyrimo. Savo pasiūlymą V. Šunskis argumentavo tuo esą reikšdama nepasitikėjimą administracijos direktoriumi naujoji dauguma neįvykdė procedūrų interpeliacijai teikti. „Negalima žlugdyti tokio jauno ir perspektyvaus savivaldybės politiko“, – dar vieną motyvą pateikė V. Šunskis, kartu Tarybą įspėdamas, kad, jo žiniomis, remiantis teismų praktika dėl administracijos direktoriaus atleidimo savivaldybei grėstų Temidės rūstybė ir finansinės sankcijos.

Vis dėlto Taryba šiuo klausimu išklausiusi Savivaldybės administracijos Teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus vyr. specialistą Liną Vinčiauską, taip pat naujosios daugumos lyderį Valdą Aleknavičių balsų dauguma V. Šunskio pasiūlymą dėl darbotvarkės atmetė.

Pradėjus svarstyti pirmąjį klausimą „Dėl Kalvarijos savivaldybės mero pavaduotojo skyrimo“ meras V. Plikaitis į šias pareigas pasiūlė savo bendrapartiečio Kęstučio Krasnicko kandidatūrą. Paklaustas, kokias K. Krasnickas kuruos savivaldos darbo sritis, jei bus paskirtas mero pavaduotoju, V. Plikaitis paminėjo, kad jo teikiamas pretendentas savivaldoje dirba jau 27 metai, gerai pažįsta vietos žmones ir žino jų problemas, taip pat priminė, kad K. Krasnickas dirba režisieriumi „Titnago“ teatre ir su šiuo teatru yra ne kartą už savo veiklą apdovanotas ir įvertintas. „Kęstutis padės merui, bus atsakingas už projektų rengimą ir kultūrinę veiklą“, – paaiškino meras.

Pats K. Krasnickas sutikęs pretenduoti į mero pavaduotojo pareigas, paklaustas, ką reikėtų daryti, kad savivaldybė pagaliau atsispirtų nuo „dugno“, atsakė, jog reikėtų, kad Tarybos nariai į savivaldybę nežiūrėtų kaip į darbo biržą.

Deja, slapto balsavimo rezultatai parodė, kad už K. Krasnicko kandidatūrą balsavo tik aštuoni iš posėdyje dalyvavusių 20 Tarybos narių, ir sprendimas jį skirti į mero pavaduotojo pareigas negalėjo būti priimtas.

Naujosios daugumos atstovai šiame slaptame balsavime apskritai nedalyvavo, nes į mero pavaduotojus teikdamas K. Krasnicko kandidatūrą meras V. Plikaitis ignoravo naujosios daugumos raštą, kuriame buvo siūloma į šias pareigas teikti Darbo partijos lyderio Taryboje Antano Burinsko kandidatūrą.

Slaptas balsavimas dėl administracijos direktoriaus Karolio Babecko atleidimo iš pareigų prieš terminą, praradus Kalvarijos savivaldybės tarybos pasitikėjimą „nepravirto“. Tiesa, šįsyk slaptame balsavime nedalyvavo aštuoni buvusios valdančiosios daugumos nariai, tačiau už K. Babecko atleidimą pasisakė dvylika, manoma, naujosios valdančiosios daugumos narių. Be to, balsuojant už sprendimo priėmimą, dėl K. Babecko atleidimo pritarė ir pats meras V. Plikaitis bei kai kurie jo bendrapartiečiai.

Pradėjus svarstyti 3-ąjį darbotvarkės klausimą dėl Kalvarijos savivaldybės administracijos direktoriaus skyrimo, meras V. Plikaitis pareiškė, kad naujos kandidatūros į šias pareigas dar nėra numatęs ir norįs viską ramiai apgalvoti, kad nepadarytų klaidų. Taigi, šis klausimas liko, kaip sakoma, atviras. Naujoji dauguma į šias pareigas merui V. Plikaičiui siūlė teikti opozicijos lyderio Valdo Aleknavičiaus kandidatūrą, tačiau V. Plikaitis naujosios daugumos pasiūlymams vis dar bando priešintis.

Ričardo Pasiliausko fotoiliustracija

comment Skaitytojų komentarai (2)

Taip pat skaitykite