REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2019 m. Gegužės 7 d. 11:30

,,Kalba – tai muzika"

Kaunas

Nominacija „Absoliutus laureatas“ atiteko A. Jakaitei.

Virginija ŠimkūnienėŠaltinis: Etaplius.lt


82385

Rumšiškių kultūros centro salė yra didžiausia rajone – joje telpa 350 žiūrovų. Dideliam skeptikų nusivylimui, dažnai ji būna pilnutėlė! Ypač džiugu matyti ją pilną jaunų, besišypsančių veidų.Tokia Rumšiškių KC salė buvo ir tądien, kai joje vyko respublikinis Lietuvos gimnazijų, bendrojo lavinimo mokyklų bei meno mokyklų mokinių dainų užsienio kalbomis konkursas ,,Kalba – tai muzika”.

Konkursas yra bendras Rumšiškių Antano Baranausko gimnazijos ir Rumšiškių KC projektas. Tai tradicinis, kas dveji metai vykstantis renginys, skirtas populiarinti užsienio kalbų mokymąsi ugdant ir tobulinant estetinį pasaulio suvokimą, plėtoti bei puoselėti moksleivių meninę saviraišką, skatinti domėtis įvairiais muzikos stiliais. Šio renginio sumanytoja ir organizatorė – Rumšiškių Antano Baranausko gimnazijos muzikos mokytoja Renata Gvildienė, šįmet pakvietusi į jau ketvirtąjį ,,Kalba – tai muzika” konkursą.

R. Gvildienei talkino kolegės – anglistė Vilma Čižauskienė, etikos mokytoja ir teatro studijos „Obuolys“ vadovė Ilona Balkuvienė (jos jaunieji aktoriai buvo renginio vedėjai), dailės mokytoja Lina Gutauskienė (su gimnazistais papuošusi salę mokinių kūriniais).

„Džiaugiamės, kad šiais metais dalyvavo solistai, duetai, ansambliai iš Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos, Juozo Naujalio, Kauno technologijos universiteto, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto, Jono Jablonskio, Kruonio gimnazijų, Kauno kultūros centro „Tautos namai“ dainos ir šokio studijos „Vaidilutė“, Vilniaus Jono Pauliaus II progimnazijos,“ – po konkurso nuoširdžiai kalbėjo R. Gvildienė.

O paklausta apie ateities planus, neslėpė ambicingų svajonių – iš respublikinio konkursą paversti tarptautiniu, nes apie tai mokytoja jau tarėsi su latviais ir lenkais. Muzikos mokytoja džiaugėsi kolegių pagalba, taip pat dėkojo buvusiems savo mokiniams Augustinui Bagdonui – už nuoširdų bendradarbiavimą organizuojant ir vedant šį muzikinį konkursą, o Jurui Vosyliui – už nuostabias fotografijas.

Komisija konkurso dalyvius vertino pagal 5 kriterijus: muzikalumo, taisyklingo tarimo, dainavimo išraiškingumo, emocinio išraiškingumo ir kūrinio atlikimo vizualinės estetikos. Įvertinusi atlikėjus, komisija įvardijo trijų nominacijų laureatus: „Už taisyklingiausią užsienio kalba atliktą dainą“, „Už muzikaliausiai atliktą dainą“ ir „Absoliutus laureatas“.

Taigi pasvėrus visus „už“ ir „prieš“ paaiškėjo, kad muzikos mokytojos Diletos Jagelavičiūtės ir anglistės Gintarės Dantienės mokiniai Jokūbas Budreckis ir Dovydas Matulionis – iš Kauno Prano Daunio ugdymo centro – verti pirmosios nominacijos („Už taisyklingiausią užsienio kalba atliktą dainą“), Meda Vaizgėlaitė (vadovė Raimonda Navickienė) iš Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos – muzikaliausia, todėl verta nominacijos „Už muzikaliausiai atliktą dainą“.

Na, o „Absoliutus laureatas“ – taip pat Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos mokinė – Aistė Jakaitė (vadovė Raimonda Navickienė). Nugalėtojams buvo įteikti prizai – šakočiai. Žinoma, absoliutus nugalėtojas gavo didžiausią.

Prizus įsteigė konkurso rėmėjai Rumšiškių Antano Baranausko gimnazija ir Rumšiškių kultūros centras. „Kuo daugiau patirčių, tuo daugiau pasitikėjimo savimi!“ – taip skamba muzikos mokytojos R. Gvildienės credo, dedikuojamas jauniesiems konkurso „Kalba – tai muzika“ atlikėjams. – Džiugu, kad yra tokių visa širdimi darbui pasišventusių žmonių, kaip Renata Gvildienė, – sako Rumšiškių kultūros centro direktorė Gražina Kazanavičienė.

– Jos renginiai visada pasižymi aukštu meniniu lygiu ir muzikalumu, todėl sukviečia daugybę žiūrovų. Net, atrodytų, tradiciniai valstybinių švenčių minėjimai Renatos dėka virsta meninėmis inscenizacijomis, vertomis didžiųjų miestų scenų. Belieka palinkėti energijos ir kūrybinių sparnų ateityje!

Gintaras MARKEVIČIUS

Autoriaus nuotr.REDAKCIJA REKOMENDUOJA