Angle down Atgal

Kaizerlingo miškelio kirtimas išgąsdino Panevėžio rajono gyventojus

Panevėžiečių pamėgtame netoli miesto, šalia Vyčių kaimo, Staniūnų (Kaizerlingo) miškelyje kertami storakamieniai medžiai – dažniausiai eglės. Miškelyje jau pūpso nemažai kelmų.

Palieka nudžiūvusius medžius

Vyčių kaimo gyventoja Lina Jonėnienė sunerimo ir kreipėsi į laikraščio „Tėvynė“ redakciją.

„Neramina šiuo metu netoliese vykdomi Staniūnų miškelio kirtimo darbai. Šią vietą mėgsta ir aplinkinių kaimų gyventojai, ir atvažiuojantys iš Panevėžio miesto. Vykdant kirtimo darbus sugadinti takai, vietomis tapo sunkiai pravažiuojami su neįgaliojo ar vaikų vežimėliais, keliams užtverti naudojamos juostos paliekamos netvarkingai numestos“, – piktinosi miškelio darkymo vaizdais moteris.

Sakydama, kad vietomis vykdomi plynieji kirtimai, ji pastebėjo: „Nors miške yra daug senų, nudžiūvusių ir išlūžusių medžių, kurie gali kelti pavojų žmonėms, kažkodėl šie medžiai paliekami. Staniūnų miškas nėra didelis, bet jame galima sutikti laukinių gyvūnų. Ar intensyvus medžių kirtimas nesumažins miško biologinės įvairovės?“

Sanitariniai kirtimai

Vyčių kaimo gyventoja norėtų žinoti, ar vykdant miško kirtimo darbus numatomas miško atželdinimas.

„Yra likusios senos kirtavietės, kurios dar neatsodintos. Be to, norėčiau žinoti, ar miško kirtimo darbai atliekami vadovaujantis „Miško kirtimo taisyklėmis“, – uždavė klausimus L. Jonėnienė.

Valstybinių miškų urėdijos (VMU) Panevėžio regioninio padalinio vadovas Giedrius Bronušas suskubo atsakyti sunerimusiai moteriai ir tikslino informaciją:

„Noriu patikinti, kad visi darbai yra daromi tik žmonių gerovei užtikrinant jų saugų buvimą miške – šiame miškelyje yra nudžiūvusių eglių, kurias pažeidė kenkėjai – žievėgraužių tipografai. Eglės nudžiūvusios ir bet kuriuo momentu gali nugriūti bei sužeisti žmones. Turime visus leidimus sanitariniams miško kirtimams. Beje, darbai buvo suderinti su Velžio seniūnu ir „Vyčių“ bendruomenės pirmininku bei vietoje aptarėme darbų eigą, išklausėme pageidavimus. Suderinome net produkcijos išvežimo kelius.“

Kels inkilus

Pasak Panevėžio regiono padalinio vadovo, visi miško kirtimo darbai suderinti su Valstybine miškų tarnyba.

„Patikėkite, viskas atlikta užtikrintai ir viešai. Jeigu atsitiko koks nesusipratimas, visas klaidas ištaisysime. Be to, 2021 metais visi iškirsti plotai bus atsodinti ąžuolais. Šiais metais negalime atsodinti, nes reikia ąžuolų sodinimui paruošti biržes, padaryti vagas. Kaizerlingo miškelyje kirtimai jau baigti, nes kirtimus galime vykdyti iki kovo 15 dienos. Beje, visus išvažinėtus keliukus nuplovėme“, – aiškino G. Bronušas ir pasidžiaugė, kad miškelyje kovo 18 dieną bus keliami inkilai.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite