Angle down Atgal

Kaišiadoriečių skolos už šildymą - virš 300 tūkst. eurų

Vėluojantis pavasaris į neviltį varo tuos, kuriems mokestis už šildymą – nepakeliama našta. Praėjusiais 2017-aisiais metais iki gruodžio 31-osios šilumos vartotojų skola UAB „Kaišiadorių šilumai“ siekė 341,1 tūkst. €. Ir nors palyginus su 2016-aisiais skolos sumažėjo 8,9 proc., situacija iškalbingai liudija apie apie finansines rajono gyventojų ir kai kurių įstaigų bei įmonių galimybes.

Kaišiadoriečių skolos už šildymą – virš 300 tūkst. eurų

Savivaldybės tarybai pateikta UAB „Kaišiadorių šiluma“ praėjusių metų veiklos ataskaita rodo, jog nemažai įsiskolinusių vartotojų mina teismų slenksčius. 2017-aisiais bendrovė 82 kartus bylinėjosi su jai skolingais gyventojais, iš kurių priteista 35,5 tūkst. € už suteiktas paslaugas, taip pat 700 € delspinigių bei 600 € žyminio mokesčio. Iš įmonių ir įstaigų priteista 200 € delspinigų ir 20 € žyminio mokesčio.

Per praėjusius metus UAB „Kaišiadorių šiluma“ atgavo 44 tūks. € priteistų skolų, tačiau teismai – paskutinė priemonė, kurios imamasi. Tiems, kuriems susidaro sunki finansinė padėtis ir negali laiku sumokėti mokesčių, suteikiama galimybė su bendrove sudaryti skolos grąžinimo sutartis ir atsiskaityti pagal individualiai sudarytus skolų grąžinimo grafikus.

Kaip liudija UAB „Kaišiadorių šiluma“, kurioje dirba 50 darbuotojų, veiklos ataskaita, praėjusiais metais įmonė gavo 2195,6 tūkst. € pajamų, iš jų už šilumos energiją - 1998,91 tūkst. €. UAB „Kaišiadorių šiluma“ grynasis pelnas siekė 132,3 tūkst. €.

Šiemet bendrovė numato investuoti 5 tūkst. € ir įrengti 15 karšto vandens ruošimo apskaitos prietaisų daugiabučiuose namuose; 10 tūkst. € kainuos atnaujinti daugiabučių gyvenamųjų namų šiluminiuose mazguose įrengtus pastatų šildymui suvartojamos šiluminės energijos apskaitos prietaisus. Kaišiadorių miesto katilinėje už 20 tūkst. € bus atliktas biokuru kūrenamų vandens šildymo katilų kapitalinis remontas, bus investuojama ir į kitus būtinus darbus tiek Kaišiadoryse, tiek kitose bendrovės aptarnaujamose teritorijose.

Kad sumažėtų dabar patiriami šilumos nuostoliai, šiemet planuojama pakeisti kvartalinius šilumos tinklus, į šilumos tiekimo tinklus 2018-aisiais bendrovė planuoja investuoti 76 tūkst. €.

Atspindžių“ inf.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite