REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Gegužės 20 d. 10:33

Kaip tvarkingas darbo stalas padeda pagerinti rezultatus?

Vilnius

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


131156

Prie darbo stalo atlikdami tiesiogines užduotis, mes kasdien taip pat skaitome naujienas, naršome socialiniuose tinkluose ar bendraujame su kolegomis.

Darbo stalai ne visuomet įkvepia našiam darbui, todėl dirbame nekoncentruotai ir neproduktyviai.

Remiantis 2018 m. apklausa, 65 proc. darbuotojų mano, kad iš namų jie dirbtų kur kas produktyviau nei iš biuro. Turime pripažinti – darbo aplinka veikia produktyvumą ir turi įtakos darbo rezultatams. Tad kaip pertvarkyti savo darbo vietą, kad ji ne tik teigiamai veiktų produktyvumą, bet ir taptų įkvėpimo šaltiniu?

darbo-stalai-1.jpg

Įveskite tvarką ant darbo stalo

A. Einšteinas yra pasakęs: „Jei betvarkė ant stalo reiškia betvarkę galvoje, tai ką tada reiškia tuščias stalas?“

Nuo darbo stalo tikrai nereikia nukraustyti visų daiktų, paliekant tik kompiuterį. Bet apie 80 proc. stalo erdvės turėtų būti neapkrauta.

Tvarkinga darbo vieta yra labai svarbi norint kokybiškai atlikti kasdienes užduotis. Jei 15 min. tenka ieškoti dokumentų segiklio, natūralu, kad apie puikius darbo rezultatus kalbėti sudėtinga. Netvarka ant darbo stalo didina streso lygį, be to, ieškodami dokumentų natūraliai išsiblaškome, po to vilkiname ir atidedame svarbiausias užduotis.

Taigi, ant darbo stalo tiesiog įveskite tvarką: į specialias dėžutes ar pieštukines susidėkite rašiklius, kitus kanceliarinius reikmenis, lipnius lapelius, į specialius stovelius ar lentynėles sistemingai surikiuokite aplankus ir dokumentus. Darbo dienos pabaigoje skirkite 5 min. visiems daiktams grąžinti į jų vietas ir apsitvarkyti.

Personalizuokite savo darbo stalą

Daugelis užsienio kompanijų savo taisyklėse numato, kiek ir kokių asmeninių daiktų galima laikyti ant darbo stalų. Nemažai IX-ajame praeitojo amžiaus dešimtmetyje išpopuliarėjusių vadybos teoretikų įrodinėjo, kad sterilūs darbo stalai gerina dėmesio koncentraciją ir produktyvumą. Tačiau dabar laikomasi kitokio požiūrio: individualizuodami darbo erdvę, galime geriau kovoti su stresu ir išsiblaškymu.

Kava iš mėgstamo puodelio ir artimųjų nuotrauka tikrai praskaidrins nuotaiką niūrų, lietingą pirmadienio rytą. Tačiau tenka pripažinti, kad tradiciniai nuotraukų rėmeliai – šiek tiek nuobodūs: galite įsigyti nedidelę lentą, prie kurios pritvirtinsite nuotraukas, atvirukus, lapelius su įkvepiančiomis citatomis ir kt.

Darbo stalai ir spalvos

Spalvos teigiamai veikia mūsų nuotaiką ir produktyvumą, tačiau daugelyje biurų darbo stalai yra neutralių atspalvių. Pripažinkime – žalias ar oranžinis darbo stalas tikrai neatrodytų solidžiai.

darbo-stalai-2.jpg

Tačiau kiekvieną darbo stalą galite pagyvinti pasirinktos spalvos kilimėliu pelei, spalvingu vazonėliu ar puodeliu. Kiekviena spalva daro skirtingą poveikį mūsų kognityvinėms funkcijoms ir yra pritaikoma skirtingiems poreikiams, pavyzdžiui:

  • Norėdami dirbti našiau, rinkitės raudonos spalvos detales.

  • Mėlyna spalva veikia raminamai, palengvina bendravimą, padeda lengviau atlikti administracines užduotis ar projektus, kur būtina gera dėmesio koncentracija.

  • Jei reikia įkvėpimo, puikiai tiks oranžinė spalva.

  • Geltona spalva skatina kūrybiškumą, nuteikia optimistiškai; tai inovatorių ir antreprenerių spalva.

  • Žalia spalva tiks, jei trokštate ramios darbo aplinkos.

Augalai ant darbo stalo

Augalai ne tik valo orą, sugeria kenksmingas medžiagas, bet ir padeda išlaikyti „šviežią“ galvą, mažina stresą. Didžiosios Britanijos Ekseterio universiteto tyrėjai nustatė, kad net ir minimalus biuro aplinkos pagyvinimas augalais darbuotojų produktyvumą padidino 15 proc.

Žinoma, didelių palmių ant darbo stalo auginti tikrai nereikia: jomis galima apstatyti poilsio zoną. Darbo stalą patariama papuošti nedideliais ir nereikliais vazoniniais augalais. Tinka sukulentai, alavijai, dracenos, raudonžiedės kalankės, marantos ar populiarieji kaktusai.

Jei augalais rūpintis neturėsite laiko, galite rinktis dirbtinį augalą vazonėlyje: efektas – ne toks pats, bet geriau negu nieko.

Remiamas turinys



REDAKCIJA REKOMENDUOJA