Angle down Atgal

Kaip taupyti pinigus?

Taupymas yra labai svarbus įgūdis, kuris yra reikalingas kiekvienam žmogui. Vieną kartą išmokus taupyti galima palengvinti sau ateitį, įgyvendinti seniai turėtas svajones arba tiesiog ramiau gyventi jaučiantis finansiškai saugiai. Visgi, didelė dalis žmonių dar nėra linkę mąstyti apie savo ateitį ir taupyti pinigus nuosekliai, kiekvieną mėnesį. Dažnai tai atrodo itin sudėtinga. Tačiau, iš tikrųjų, sunkiausia yra pradėti, o tuomet tampa vis lengviau.

Jei nusprendėte, kad norite taupyti pinigus, geriausia būtų pradėti nuo savo išlaidų sekimo. Pradėkite užsirašinėti kur išleidžiate pinigus – kiek kainuoja jūsų kasmėnesinės sąskaitos, kiek skiriate pinigų maisto prekėms, automobiliui bei kitiems dalykams. Kai akivaizdžiai matysite kur išleidžiate savo pinigus, bus paprasčiau identifikuoti kokius kaštus galima būtų mažinti.

Kai jau pradėsite sekti ir registruoti savo išlaidas, pradėkite aktyviau taupyti. Kiekvieną mėnesį, vos tik gavę algą, pirmiausia susimokėkite „sau“ – perveskite bent dešimt procentų į taupomąją sąskaitą. Labiausiai įgudę taupytojai atsideda net dvidešimt procentų, tačiau pradėti visuomet yra lengviau nuo mažesnių sumų.

Kai jau sukaupsite tam tikrą sumą, apsvarstykite apie investicijas ir terminuotus indėlius. Kiekvienais metais mūsų taupomi pinigai dalinai nuvertėja dėl infliacijos, todėl nėra protinga juos tiesiog kaupti ir laikyti banko sąskaitoje. Pasirinkus terminuotą indėlį Vilniaus kredito unijoje, jūsų pinigai kasmet uždirbs po 2,5% palūkanų.

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite