REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Verslas2020 m. Rugpjūčio 12 d. 09:51

Kaip susigrąžinti skolas ir kada samdyti skolų išieškojimo įmonę?

Vilnius

Pixabay.com nuotr.

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


141648

Jeigu turite savo verslą, greičiausiai žinote, kas yra nemokus klientas. Jums pasisekė, jeigu problemą išspręsti pavyko geruoju. Deja, dažnai kompromiso tarp dviejų pusių rasti nepavyksta, ir skolų išieškojimo įmonės tampa paskutiniu gelbėjimosi ratu.

Kada kreiptis į specialistus?

Kaip žinoti, kad jūsų verslui verta kreiptis į skolų išieškojimo įmonę? Atkreipkite dėmesį į šiuos penkis faktorius. Jei bent vienas tinka jūsų situacijai, jums gali prireikti skolų išieškojimo įmonės pagalbos.

1. Jūsų įmonėje nėra atsakingo darbuotojo, dirbančio su skolų išieškojimu;

2. Jums trūksta laiko patiems užsiimti skolų išieškojimu iš nemokių klientų;

3. Skola, kurią jums skolingas klientas, yra pernelyg didelė, kad ją išieškotumėte patys;

4. Išlaidos, kurias jūsų verslas patirtų skolos išieškojimo procese, yra didesnės negu kainuotų pasamdyti skolų išieškojimo įmonę;

5. Jums trūksta teisinių žinių, kad pradėtumėte skolos išieškojimo procesą.

Skolų išieškojimo įmonės siūlo paslaugas tiek smulkiam, tiek stambesniam verslui, ir turi specializuotų žinių bei įgūdžių, kurie padeda išieškoti skolas iš nemokių klientų. Jų specialistai taip pat turi prieigą prie pažangių įrankių, padedančių skolos išieškojimo procese, įskaitant asmens kredito istorijos analizę. Tai pagreitina ir supaprastina skolos išieškojimo procesą bei padidina tikimybę, kad sėkmingai susigrąžinsite savo pinigus.

Be to, geros skolų išieškojimo įmonės dirba „sėkmės principu“. Tai reiškia, kad jūs įmonei už paslaugas mokėsite tik tuo atveju, jeigu specialistams pavyks sėkmingai išieškoti skolą iš nemokaus kliento. Svarbu tai, kad laikas šiuo atveju nėra jūsų draugas – kuo greičiau pradedamas skolos išieškojimo procesas, tuo greičiau ir efektyviau susigrąžinsite skolą.

Kuo skiriasi ikiteisminis ir teisminis skolų išieškojimas?

Skolų išieškojimo etapai skirstomi į ikiteisminį ir teisminį skolos išieškojimą. Didžioji dalis skolų Lietuvoje išieškoma ikiteisminiu būdu. Šiame etape specialistai, pasitelkę teisiškai leistinas priemones, renka informaciją apie skolininką, nustato jo gyvenamąją vietą, informuoja apie turimą skolą ir pasekmes, kurios gali laukti jos negrąžinus, bei pasiūlo įvairius bendradarbiavimo būdus. Skolininkui sutikus grąžinti skolą, sudaromas jos grąžinimo grafikas su terminais, kurių asmuo įsipareigoja laikytis.

Gera žinia ta, kad visas su skolos išieškojimu susijusias išlaidas padengia skolininkas. LR Civilinis kodeksas numato, kad nuo to momento, kai skolininkas laikomas pažeidusiu prievolę, jis turi atlyginti visus kreditoriaus patirtus nuostolius, išskyrus atvejus, kai skolininkas atleidžiamas nuo prievolės vykdymo (6.63 str. 2 d.). Kodekse taip pat numatyta, kad, be tiesioginių nuostolių ir negautų pajamų, į patirtus nuostolius įskaičiuojamos ir išlaidos, susijusios su jų išieškojimu ikiteismine tvarka (6.249 str. 4 d. 3 p.).

Tuo tarpu teisminis skolos išieškojimas pradedamas tuomet, kai nepavyksta abipusiu susitarimu rasti kompromiso su skolininku. Tokiu atveju skolų išieškojimo įmonės specialistai bendrauja su teisininkais, parengia visus teismui reikalingus dokumentus ir gavę leidimą kreipiasi į antstolius.

Skolų išieškojimo įmonės ne tik padeda verslui susigrąžinti pinigus, bet ir gali konsultuoti visais skolos susigrąžinimo klausimais, sumažinti verslo išlaidas bei kitais būdais padėti tiems verslo savininkams, kurie neturi laiko, darbuotojų ar pinigų patys užsiimti skolų išieškojimu.

Remiamas turinys



REDAKCIJA REKOMENDUOJA