REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Namai2021 m. Rugsėjo 14 d. 13:55

Kaip sumažinti trapių daiktų dužimo galimybę juos transportuojant?

Vilnius

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


187906

Kraustantis daiktų pervežimas tampa nelengva užduotimi. Reikia ne tik peržiūrėti visą namuose esantį turtą, atsikratyti nereikalingais daiktais, išardyti baldus, bet ir pasirūpinti tinkama transporto priemone. Tenka pažaisti ir Party tower – stengtis kuo daugiau daiktų sudėti į vieną transporto priemonę, nieko nenugriaunant ar nesugadinant. Žinoma, kad daiktai saugiai pasiektų naujus namus, būtina pasirūpinti ir tinkamu daiktų pakavimu. Juk niekas nenori į naują būstą atsivežti šukių ar gerokai apgadintų daiktų.

kroviniu-gabenimas.jpg

Pakavimo medžiagos dūžtantiems daiktams

Dūžtantys daiktai – vazos, veidrodžiai, indai, baldai – didžiausias galvos skausmas kraustantis. Kad šie trapūs daiktai saugiai pasiektų naujus namus, svarbu žinoti, kaip juos pakuoti ir pasirūpinti tinkamomis pakavimo medžiagomis. Vienos pakavimo medžiagos puikiai tiks tuščiaviduriams trapiems daiktams pakuoti, kitos – plokštiems (veidrodžiams, paveikslams) o, trečios – smulkiems keramikos daiktams apsaugoti. Žinoma, tai nereiškia, kad kiekvienam indui ar baldui turėsite pirkti skirtingą pakavimo medžiagą. Dauguma pakavimo medžiagų yra universalios, tad tiks apsaugoti bet kokius dūžtančius daiktus.

Kaip supakuoti tuščiavidurius dūžtančius daiktus?

Kad vazos, stiklinės, puodeliai ir kiti trapūs tuščiaviduriai daiktai saugiai pasiektų naujus namus, svarbu ne tik tinkamai supakuoti daiktus iš išorės, bet ir iš vidaus. Į tuščiavidurių daiktų vidų galima pridėti popieriaus – laikraščių, žurnalų lapų ar specialaus pakavimo popieriaus, o išorę apvynioti burbuline apsaugine PE plėvele. Dar saugiau jausitės, jeigu visus tuščiavidurius daiktus susuktus į apsauginę PE plėvelę sudėsite į kartoninę dėžę, o likusius tarpus užpildysite tūrio granulėmis. Tai minkšta, labai lengva ir nebraižanti daiktų paviršių medžiaga. Be to, tūrio granulės puikiai apsaugo net sunkų krovinį nuo sudužimo – granulių sudaryta atoveiksmio jėga sušvelnina net stipriausius smūgius. Sudėję daiktus į dėžes, nepamirškite jų užklijuoti lipnia juosta, kad daiktai nepabirtų po visą bagažinę.

indu-pakavimas.jpg

Kaip supakuoti plokščius stiklinius daiktus?

Norint supakuoti plokščius stiklinius daiktus (nuotraukų rėmelius, veidrodžius, lėkštes), svarbu pasirūpinti apsaugine PE plėvele su oro burbuliukais. Ši medžiaga puikiai apsaugo daiktus nuo skilimo, susibraižymo ar dūžių. Plokščius daiktus galima supakuoti ir į popierių, tačiau toks pakavimo medžiagos pasirinkimas neužtikrins šimtaprocentinės apsaugos. Jeigu pakuosite lėkštes, tarp kiekvieno indo įdėkite popieriaus arba PE plėvelės, o laisvus plyšius užpildykite putplasčio granulėmis arba oro pagalvėlėmis. Kad užtikrintumėte visišką apsaugą, dėžę užklijuokite lipnia juosta arba įvyniokite ją į tamprią stretch plėvelę.

Kaip supakuoti keraminius daiktus?

Smulkūs, dūžtantys keramikos dirbiniai (statulėlės, žvakidės ir pan.) – gražus prisiminimas. Kad šiuos prisiminus išsaugotumėte, kraustymosi metu svarbu juos tinkamai supakuoti. Pačios geriausios pakavimo medžiagos keramikos dirbiniams – pūsto PE plėvelė arba PE plėvelė su oro burbuliukais. Į šias plėveles patogu susukti įvairių formų dirbinius. Žinoma, šiuos dirbinius svarbu sudėti į kartoninę dėžę, kurios tarpai užpildyti putplasčio granulėmis arba oro pagalvėlėmis. Jeigu daiktus transportuosite ne jūs, o pervežimo kompanija, dėžes su dūžtančiais daiktais pažymėkite specialia etikete arba ryškiu markeriu užrašykite žodžius „Atsargiai, dūžta“. Pravartu nurodyti ir tai, kuria puse reikia laikyti krovinį – taip būsite tikri, kad pervežėjai atkreips dėmesį į krovinio pobūdį ir pasirūpins jo saugumu.

Pakavimo medžiagos aštriems daiktams

Aštrius daiktus svarbu tinkamai supakuoti ne tik todėl, kad nesusigadintų patys daiktai, bet ir dėl to, kad šie nepažeistų kitų, kartu gabenamų daiktų. Aštrių daiktų pavojus slypi jų briaunose ir kampuose, todėl, pakuojant aštrius daiktus, svarbu pasirūpinti šių dalių apsauga. Tam įprastai naudojami apsauginiai PE putų putoplastiniai profiliai, kurie dėl savo lankstumo puikiai apsaugo aštrių daiktų kampus ir briaunas. Įprastai šie apsauginiai profiliai pagal savo formą ir paskirtį skirstomi į šešis tipus. L formos profiliai skirti apsaugoti briaunoms, U formos profiliai –  plokščių gaminių apsaugai, TS formos profiliai – stiklo, PE putų kampai – baldų kampams, O formos profiliai – strypams, vamzdžiams ir kitiems panašios formos daiktams, o lankstūs U formos profiliai – apvaliems daiktams. Gali atrodyti, kad vardijame abėcėlę, tačiau iš tiesų – tai apsauginių profilių tipai, skirti įvairių daiktų saugiam pervežimui. Apsaugojus aštrių daiktų kampus, toliau šiuos daiktus galima pakuoti į pūsto PE plėvelę ar PE plėvelę su oro burbuliukais.

Pakavimo medžiagos dideliems daiktams

Norint supakuoti didelius daiktus – baldus ar veidrodžius, gali prireikti bene visų aukščiau išvardintų pakavimo medžiagų. Jeigu daiktas yra stačiakampis, pavyzdžiui, stiklinis staliukas, jį pakuojant svarbu ant kampų uždėti PE putų putoplastinius profilius, parinktus pagal daikto formą. Jeigu didesnius daiktus dedate į dėžes, nepamirškite užpildyti atsiradusių plyšių putplasčio granulėmis arba oro pagalvėlėmis. Plokščius daiktus, pavyzdžiui, veidrodžius, pravartu suvynioti į PE plėvelę su oro burbuliukais, kuri apsaugos stiklą nuo susibraižymo.

Remiamas turinys



REDAKCIJA REKOMENDUOJA