Angle down Atgal

Kaip suderinti virtuvės reikmenis ir interjerą?

Funkcionali virtuvė neatsiejama nuo maisto gaminimui skirtų reikmenų. Ketaus keptuvė, garų puodas, lėkštės ar pjaustymo lentelės – daiktai, kurie praverčia kiekvieną dieną. Norint ne tik patogaus, bet ir stilingai atrodančio kambario, vertėtų juos rinktis itin atsakingai. Net ir keletas neapgalvotų detalių gali išdarkyti virtuvės interjerą. Kaip to išvengti ir sukurti visapusiškai patrauklią aplinką?

Stalo serviravimo indai – ypatinga virtuvės puošmena

Indai virtuvės interjerui gali suteikti išskirtinio žavesio. Juk šios priemonės yra nepamainomos tiek kasdien, tiek įvairių progų metu. Skirtingo dizaino lėkštės, dubenėliai ir puodeliai papuošia stalą ir suteikia jam savitumo. Renkantis šiuos reikmenis, rekomenduojama atidžiai įvertinti interjere vyraujančias spalvas ir formas. Pavyzdžiui, jei jūsų virtuvėje dominuoja neutralūs žemės atspalviai, patartina toliau išlaikyti tokią paletę. Savo vietą čia turėtų atrasti tiek tamsiai samaninės lėkštės, tiek rusvi puodeliai.

Šiuo atveju vertėtų nevengti ir natūralių medžiagų. Nors ketaus keptuvė su medine rankena neatrodo skirta stalo serviravimui, ji gali tapti patraukliu jūsų virtuvės akcentu. Žavingai atrodo ir ant spintelės arba lentynėlės laikomos medinės įrankių dėžutės. Jei norisi daugiau ryškių akcentų, patariama panaudoti pereinamų spalvų porcelianinius indus. Tarsi išlieti jų raštai patraukia akį ir kiekvieną patiekalą paverčia tobulu meno kūriniu.

Reikmenys, be kurių neįsivaizduojame maisto gaminimo

Kuriant virtuvės interjerą svarbu nepamiršti ir tokių priemonių kaip keptuvės, puodai, arbatinukai ar pjaustymo lentelės. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad vietos eksperimentams čia nėra daug. Juk paprastai visi šie reikmenys gaminami iš panašių medžiagų. Vis dėlto, kartais reikia tik pažvelgti giliau. Puikus to pavyzdys – ketaus keptuvė arba puodas. Išorinė jų dalis dažniausiai dažoma ryškia spalva: raudona, oranžine ir panašiai. Jos atrodo itin žaismingai ir pagyvina net ir pačią niūriausią aplinką.

Žinoma, prieš įsigyjant tokius reikmenis rekomenduojama nepamiršti ir kitų interjero detalių. Per didelis ryškių spalvų kiekis gali įnešti chaoso ir netvarkos. Tam, kad pavyktų išvengti tokios klaidos, patartina pasitelkti keletą drąsesnių tonų, o pagrindui naudoti neutralesnius. Prie oranžinio ketaus puodo paprasta priderinti tokios pat spalvos kavinuką ar juodą pjaustymo lentelę. Šios priemonės harmoningai įsilieja į virtuvę, kurioje dominuoja pilki, balti ar tamsūs baldai.

Interjero stilius – vienas iš geriausių rodiklių

Bene paprasčiausias būdas išsirinkti virtuvėje labiausiai derančias priemones – įvertinant jos interjero stilių. Prabanga tviskančioje aplinkoje skoningai atrodo ryškesni akcentai, pavyzdžiui, raudona ketaus keptuvė, auksiniai stalo įrankiai, juodos lėkštės. Galbūt jūsų namuose stovi elegantiška indauja? Tuomet nepraleiskite progos jos užpildyti išskirtinio dizaino stiklinėmis ar porcelianiniais puodeliais. Šie reikmenys ne tik papuošia virtuvę, bet ir praverčia šventinės vakarienės metu.

Minimalistiniame interjere rekomenduojama naudoti kur kas subtilesnes detales. Čia tinka sidabrinės spalvos įrankių rinkiniai, lygaus stiklo taurės. Keletas neutralių, tarpusavyje puikiai derančių tonų, ir jūsų virtuvė atrodo kur kas skoningiau. Kuriant tokį stilių, verta apgalvoti net ir menkiausias smulkmenas: maisto laikymui skirtus indus, šluostes, padėkliukus. Siekiant maksimalaus rezultato, svarbi kiekviena detalė.

Neapsisprendžiate, kas geriau – ryškiaspalvė ketaus keptuvė ar išskirtinio dizaino stiklinės? Pasinaudokite šiais patarimais ir sukurkite virtuvę, kurioje norėtųsi praleisti kuo daugiau laiko. Tarpusavyje suderinti indai, maisto gaminimui būtini reikmenys ir baldai padės tai įgyvendinti kur kas paprasčiau. Be to, šios priemonės pasižymi ne tik puikia išvaizda, bet ir funkcionalumu. Taigi, tai puiki proga gaminimo procesą paversti dar lengvesniu ir malonesniu.

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite