Angle down Atgal

Kaip nubėgti pirmuosius 5 ir 10 kilometrų sau nepakenkiant?

Visame pasaulyje išplitęs „Covid-19“ pakeitė dabartinį gyvenimo ritmą. Daugeliui pasivaikščiojimai į darbą arba parduotuvę, jau neminint lankymųsi sporto salėse ir stadionuose, yra riboti ir netgi neįmanomi. Vietoje to, neretai dirbant namuose arba saviizoliavusis, vietoje rekomenduojamų 10 000 žingsnių ilgiausias dienos pasivaikščiojimas gali būti nuo rašomojo stalo iki šaldytuvo. Tam užtrukus, kyla pavojus, kad į pernykštės vasaros šortus galite ir neįlįsti.

Tuo pačiu metu yra nemažai žmonių, kurie šį laiką naudoja savo sportiniams tikslams pasiekti, kurie iki šiol visai galėjo būti pačioje prioritetų sąrašo apačioje. Tačiau atnaujinant treniruotes po didesnės ar mažesnės pertraukos, labai svarbu nepersistengti su krūviu, nes tai yra trumpiausias būdas gauti raumenų ir sąnarių traumas. Kaip žinoti, kad kūnas dar nepasirengęs tokiems išbandymams, tačiau tuo pačiu metu savęs nesigailėti kiekviena proga, jei šalia nėra kūno rengybos trenerio? Tobulėjant informacinėms technologijoms, ir šiuo metu įmanoma paruošti individualiai pritaikytą treniruočių planą, kad būtų pasiekti užsibrėžti tikslai – nubėgti 5 arba 10 kilometrų, taip pat atsikratyti per žiemos mėnesius sukaupto viršsvorio.

Bėgimas yra viena iš populiariausių sporto veiklų, leidžianti išsijudinti iš kasdienio nejudraus gyvenimo būdo. Kiek tai sveika, daug diskutuojama. Ir iš tiesų, bėgimas gali pakenkti, jeigu nepasirenkama tinkamų batų, tinkamos trasos, taip pat, jeigu norite pasirinktą atstumą nubėgti per greitai, todėl dažnai susidarote sau apgaulingą įspūdį, kad bėgti yra per sunku ir apskritai, tai skirta ne jums.

Pradėjus treniruotis, itin svarbu nepersistengti. Nėra nieko smerktino, jeigu sustojate, kai jaučiate, kad jūsų širdies ritmas per didelis ir jums sunku kvėpuoti. Apšilimas prieš bėgimą yra lygiai svarbu, kaip ir išlaikytas tempas. Yra daugybė vaizdo pamokų, kaip tai daro profesionalūs sportininkai, tačiau svarbu suvokti savo paties lankstumą ir jėgų lygį, nebandant mėgdžioti sportininkus, kurie kasdien treniruojasi metų metus. Pavyzdžiui, „Garmin“ treneris, kuris nemokamai įdiegtas beveik visuose išmaniuosiuose laikrodžiuose, suteikia galimybę pasirinkti vieną iš trijų virtualių trenerių: olimpinį medalininką ir keleto knygų autorių Džefą Galovėjų (Jeff Galloway), fiziologą ir nuotolinį trenerį Gregą Makmilaną (Greg McMillan) arba fizioterapeutę Eimi Parkerson-Mičel (Amy Parkerson-Mitchell). Nepaisant jūsų ankstesnės bėgimo patirties, nustačius tikslą, galima pereiti nuo greito ėjimo iki bėgimo – 1,5 km per aštuonias minutes.

Individualiai sudarytas planas su mažais tikslais kiekvienai savaitei padės jums išlaikyti motyvaciją. Ypač pradedant treniruotes, svarbu nekelti sau per aukštos kartelės, nes tai labiau mažins motyvaciją ir neleis jums įtvirtinti treniruočių kaip kasdienio įpročio. Kol virtualus treneris yra ant riešo, bet kuriuo metu galima sekti veiklą, širdies ritmą ir streso lygį. Tai yra galimybė pažinti įpročius, kuriais remiantis, nuotoliniu būdu gali būti sudaromas individualizuotas treniruočių planas.

Būtina žinoti apie skaitmeninio amžiaus teikiamas galimybes ir tuo pat metu nepermokėti už papildomas paslaugas, kuriomis dažnai net nėra laiko naudotis. Kiekvienas gali pasiruošti vasaros sezonui – nubėgdamas savo pirmuosius 5, 10 ir daugiau kilometrų, taip pat pagerinti jau iki šiol pasiektus asmeninius rekordus.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite