Angle down Atgal

Kaip neprarasti motyvacijos sportuoti?

Ko gero, daugelis pritars: sportas padeda pasirūpinti gera emocine savijauta, fizine būkle, tad yra vienas pagrindinių sveikatos šaltinių. Sportuojant ilgą laiką ir matant rezultatus motyvacija auga savaime, tačiau kaip jos neprarasti, jei už lango krenta snaigės, o tirpstantys riebalai – ne tokie pastebimi?

Būkite kantrūs

Kantrybė – viena pagrindinių sporto motyvacijos taisyklių. Jeigu siekiate ilgalaikių rezultatų, nesitikėkite jų po kelių savaičių. Tam, kad pasiektumėte norimus pokyčius, turite įdėti daug pastangų. Nesistenkite visko padaryti per vieną dieną ir iškart nubėgti maratoną: lipkite link tikslo mažais žingsneliais, kiekvieną kartą didindami treniruotės laiką ir tempą. Tam gali padėti ir produktai sportui, mat pastarieji padės palaikyti režimą ir gerins savijautą. Taigi, planuokite treniruotes ir rinkitės jums palankiausią paros laiką.

Užsibrėžkite tikslus

Labai svarbu turėti konkretų tikslą: taip jį pasiekti ir išmatuoti pastangas bus lengviau. Žinoma, nereikėtų tikėtis per mėnesį tapti profesionaliu sportininku – tai ne tik bus neįmanoma, bet ir „nužudys“ jūsų motyvaciją. Tikslai turėtų būti nedideli, bet įmanomi, tokie, kuriuos pasiekę didžiuotumėtės savimi.

Jei sportui galite skirti nedaug laiko, paskirstykite jį tolygiai. Kai šis ims jums teikti laimę, pamatysite, kaip sportas savaime taps prioritetu. Jei sportuodami norite numesti svorio, pravers specialūs produktai sportui ir konkretus skaičius, kiek kilogramų žadate atsikratyti per, pavyzdžiui, pusę metų. Tuomet jau kryptingai eikite savo pasiekimo link.

Tinkama mityba – ypatingai svarbi

Sveika, subalansuota mityba ne tik padeda greičiau siekti rezultatų, bet ir garantuoja gerą savijautą. Valgant tinkamą ir visavertį maistą, svoris kris greičiau, o sportuoti bus lengviau, be to, jausis mažesnis nuovargis – turėsite daugiau jėgų.

Labai svarbu nepamiršti gerti pakankamai vandens. Jis yra gyvybiškai būtinas, be to, manoma, kad geriant pakankamai vandens, svoris krenta greičiau. Fizinėse ar el. parduotuvėse dėmesį tikrai turėtų atkreipti įvairūs produktai sportui. Jie padės mažiau užkandžiauti ir „nesukti“ galvos dėl to, ką sveiko suvalgyti.

Išbandykite save

Sportas nėra kančia, tai – būtina gyvenimo dalis, užtikrinanti gerą nuotaiką, o svarbiausia – puikią savijautą. Pamėgti jį nėra sunku, tereikia surasti, kas tinka būtent jums.

  • Įvairovė. Kuo daugiau sporto šakų išbandysite, tuo greičiau atrasite save. Kas tinka vienam, nebūtinai turi tikti kitam, todėl nebijokite naujovių ir eksperimentų. Galbūt bėgimas – visai ne jums, bet save atrasite bokse ar krepšinyje.

  • Tinkama apranga. Pasirinkus nepatogius, netinkamus drabužius ir avalynę, sportas gali tapti ne pomėgiu, o kankinimo būdu, todėl reikėtų į tai atkreipti dėmesį. Naujai įsigyti produktai sportui, batai ar įranga gali padidinti motyvaciją.

  • Muzika. Itin veiksmingas būdas – klausytis muzikos, kuri jus motyvuoja ir verčia jaustis laisvai. Taip sportuoti bus ne tik lengviau, bet ir smagiau.

  • Vieta. Tinkama sportavimo vieta gali paskatinti jaustis komfortiškai ir saugiai, todėl rinkitės tokią, kuri jums patogi – visai nesvarbu, tai namai ar sporto salė.

Jus motyvuoti gali įvairūs dalykai, svarbiausia – nebijoti ieškoti tinkamiausio sprendimo.

Partneris

Susiradus sporto partnerį dažnai taip pat lengviau nepraleisti treniruočių: juk jose turėsite susitikti. Motyvuodami vienas kitą, leisitės į savotišką varžybų kelią, bet šis bus linksmas ir patys jausitės drąsiau, nes būsite šalia kažko, kas savo motyvaciją perduos ir jums. Produktai sportui padės palaikyti mitybos režimą, o partneris – nepajausti rutinos. Taip išlaikysite balansą, ir noras sportuoti pamažu taps kasdienybe.

Poilsis

Nesistenkite nuversti kalnų ir griebtis kraštutinių priemonių tam, kad pasiektumėte rezultatus. Labai svarbu tinkamai pailsėti, laikytis griežtų miego įpročių ir nepaversti sporto prievole. Stenkitės pailsėti, atsipalaiduoti ir gyventi įprastą gyvenimą, į savo dienotvarkę įtraukdami kelias valandas treniruočių.

Labai svarbu ir tikėti savimi, būti drąsiems, kryptingai eiti savo tikslo link. Galų gale, kada dar rūpintis gera savijauta, jei ne dabar?

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite