Angle down Atgal

Kaip ne patogiais, o drąsiais žmonėmis auginti savo dukteris?

Ketvirtadienį Lietuvos Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros skaitykloje Šeimos ir asmens saviugdos centras „Bendrakeleiviai“ rengia knygos „Vakaro istorijos mergaitėms maištininkėms“ skaitymus, Galios sparnų dirbtuvėles bei kitas atrakcijas suaugusiems ir vaikams.

Dalyvaus leidyklos „Dvi tylos“ atstovė Drasida Žemaitė, bendrakeleivės knygos vertėja Mila Monk ir dizainerė Jurgita Juodytė.

Diskusiją apie stereotipus ir drąsą būti savimi ves sociologė, tinklaraščio pterodaktilis.com autorė Veronika Urbonaitė-Barkauskienė.

Pasak V. Urbonaitės-Barkauskienės, geros mergaitės šypsosi, sako „ačiū“, „prašau“, „taip“ ir yra patogios. Kitiems, žinoma, bet niekada - sau.

Geros mergaitės retai padaro gerą karjerą ir savo gerumu niekada nepakeičia istorijos.

Pakeičia tos kitos. Nepatogios, nemokančios įtikti, patylėti ir susilieti su aplinka, o aiškiai žinančios, kas jos tokios yra, ko nori ir kaip tai gauti pačioms, savo galva.

„Daugybė moterų, auklėtos geros mergaitės dvasia, ilgainiui turėjo persiauklėti savarankiškai - skaitydamos knygas, eidamos į paskaitas, stebėdamos pasaulį ir save, matydamos, kad vyraujantis geros mergaitės modelis yra naudingas ir patogus visiems, tik ne jai pačiai.

Perauklėjus save natūraliai kyla klausimas - kaip ne patogiais, o drąsiais žmonėmis auginti savo dukteris?“ - sako diskusiją apie stereotipus ir drąsą būti savimi vesianti sociologė V. Urbonaitė-Barkauskienė.

Iliustruotų istorijų rinkinys „Vakaro istorijos mergaitėms maištininkėms“ pasakoja apie nepaprastų, atkaklių ir ištvermingų moterų gyvenimą ir pasiekimus. Šios moterys realios, vienos jų gyveno ankstesniais laikais, kitos - mūsų, bet visoms, nepaisant pasitaikiusių kliūčių, pavyko pasiekti neįtikėtinų rezultatų.

Šios maištininkės pakeitė istoriją. Tai tapytojos, mokslininkės, šokėjos, astronautės, džiazo dainininkės, faraonės, boksininkės, rašytojos, politikės iš viso pasaulio.

Knyga „Vakaro istorijos mergaitėms maištininkėms“ rekomenduojama visiems smalsiems skaitytojams nuo 4 iki 99 metų. Jos sutiktuvės bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros skaitykloje - taip pat.

Į skaitymus, diskusiją ir Galių sparnų dirbtuvėles sausio 11-osios vakarą kviečia Šeimos ir asmens saviugdos centras „Bendrakeleiviai“, leidykla „Dvi tylos“ bei Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite