Kaip namuose prižiūrėti orchidėjas, kad jos nenustotų žydėti?

Vilnius
Freepik.com nuotr.
Reporteris Margarita Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Orchidėjas vadina moteriškumo ir grožio simboliu. Nenuostabu, kad daugelis yra pasirengę laikyti tokią gėlę namuose. Vienintelė problema yra tai, kad mes per daug įpratę prie nepretenzingų gėlių, kad susidorotume su kaprizinga orchidėja.

Ir šiandien jums pasakysime, kaip namuose išlaikyti žydinčias orchidėjas. Iš tikrųjų rūpintis augalu nėra taip sunku, kaip paprastai manoma. Svarbiausia – viską daryti teisingai. Ir jei poreikis praleisti šiek tiek laiko rūpinantis gėle jūsų negąsdina, tada yra visos galimybės po kurio laiko pasigrožėti subtiliais žiedais.

Pirmas dalykas, į kurį turėtumėte atkreipti dėmesį, yra kambario temperatūra. Orchidėja mėgsta šilumą ir negali pakęsti šalčio, bet todėl, kad optimali šio augalo vystymosi temperatūra svyruoja intervale, kuris žmogui yra gana patogus: nuo 18 iki 28 laipsnių. Ir geriau, jei dienos metu oro temperatūra yra apie 5 laipsnius aukštesnė nei naktį.

„Mano mėgstamiausias augalas yra orchidėja. Tokia gėlė jau daugiau nei 5 metus stovi mano svetainėje ir nuolat žydi. Kai kuriose vietose buvo daugiau nei šimtas gėlių. Gražus reginys “, – sako sodininkas Aleksejus Gorobejus.

„Ir pirmiausia, ką reikia padaryti, kad orchidėja jaustųsi patogiai?“ Patraukite ją nuo tiesioginių saulės spindulių. Priešingu atveju neišvengiama lapų nudegimų. Todėl augalo negalima dėti į pietinę kambario pusę. Atsižvelgdamas į tai, orchidėją laikau kambario gale ant kavos stalo. Manau, kad jai čia patinka “, – sako Aleksejus.

Svarbų vaidmenį atlieka tinkamas laistymas

Faktas yra tai, kad perteklinis laistymas daro dirvą per šlapią, o tai išprovokuoja orchidėjos šaknų puvimą. Todėl, jei laistote gausiai įnoringą augalą, darykite tai negausiai.

„Vasarą aš orchidėją laistyčiau kartą per 7 dienas, žiemą – ne dažniau kaip 2–3 kartus per mėnesį. Be to, aš daugiau žiūriu į augalų būklę. Jei pastebiu, kad apatiniai lapai pradeda blėsti, tada greičiausiai nėra pakankamai drėgmės. Tas pats, jei lapai nustoja dygti, bet sulieja ir tampa minkšti. Tada laistysiu “ , – sako sodininkas.

Laistyti galite įprastu būdu, kai sudrėkinti tik šaknų sistemą, tačiau pats Aleksejus pataria laistyti tokiu būdu, per kurį jis visiškai panardina šaknų sistemą į vandenį. Tai įmanoma dėl ypatingo orchidėjų vazonėlio, turinčio vidų su skylutėmis apačioje, o išorėje – didesnio vazono, dizaino.

Ši konstrukcija leidžia lengvai pašalinti vidinį vazoną ir, užuot laistę, įstatykite jį į indą su vandeniu (čia galite pridėti trąšų). Pakanka palikti 15–20 minučių, kad visas turinys būtų prisotintas drėgmės.

Po kurio laiko vazoną reikia ištraukti. Galite išpilti vandenį iš viršaus, o tada leisti vandeniui visiškai nutekėti. Tam reikia vazono su skylėmis dugne. Žinoma, aukščiau minėtas manipuliacijas patogiau atlikti lauke, bent jau šiltuoju metų laiku.

Kaip matote, laistyti ir rūpintis kaprizingu augalu nėra taip sunku. Tačiau šie keli dalykai leis orchidėjai gausiai žydėti, todėl tai bus tikra jūsų namų puošmena. Taigi kodėl gi nepalepinus savo namų ir svečių grožiu?