REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2019 m. Rugpjūčio 18 d. 17:43

Kaip muzikos garsai veikia mūsų elgesį?

Šiauliai

Faktas. Vaikai, kurie trejus ar daugiau metų mokosi groti muzikos instrumentu, mokykloje turi geresnius pasiekimus, yra drausmingesni. (Pezibear nuotr.)

Jurgita KastėnėŠaltinis: Etaplius.lt


94983

Pasaulyje egzistuoja daugybė muzikos stilių: nuo švelnios klasikinės iki sunkiojo metalo. Sakoma, kad iš klausomos muzikos pasirinkimo galima nusakyti žmogaus asmenybę. Maža to, nustatyta, kad muzika gali paveikti smegenų dalį, atsakingą už mūsų elgseną. Kaip?

Daro įtaką vairuojantiesiems

Nuo to, kokios muzikos klausotės vairuodami, priklauso jūsų elgesys kelyje. Pastebėta, kad, klausydamiesi sunkių ir trankių muzikos garsų, vairuotojai dažniau pažeidžia Kelių eismo taisykles, daro neapdairias klaidas ir vairuoja agresyviau. Priešingai nei klausantis ramios, atpalaiduojančios ir raminančios muzikos – tokiu atveju vairuotojų apdairumas padidėja.

Lavina mąstymo įgūdžius

Įrodyta, kad mokymasis groti muzikos instrumentu lavina susikaupimo ir mąstymo įgūdžius. Vaikai, kurie trejus ar daugiau metų mokosi groti vienokiu ar kitokiu instrumentu, mokykloje turi geresnius pasiekimus, yra drausmingesni. Grojimo pamokos ir nuolatos girdimi instrumentinės muzikos garsai taip pat gerina gebėjimą mokytis užsienio kalbų.

Suteikia jėgų ir energijos

Kai žmogaus kūnas pajaučia nuovargį, jis smegenims siunčia signalus, kuriais vadovaudamasis kūnas sustoja pailsėti. Muzika šiuo atveju gali nukreipti žmogaus dėmesį ir mintis – kūnas ima ignoruoti siunčiamus signalus. Tokia gudrybe naudojasi sportininkai: su garsia ir trankia muzika ausinėse jie gali įveikti sunkesnę treniruotę ar nubėgti tolimesnes distancijas.

Gerina atmintį

Neretai pasitaiko, kad išgirsta daina arba melodija mums primena įvykius, kurių metu toji muzika skambėjo. Tai gaivina ir gerina atmintį. Taip pat kaip ir kelis kartus išgirsti dainos žodžiai – net ir po kurio laiko vis dar atsimename dainos tekstą. Beje, tai – puikus mokymosi metodas. Jeigu niekaip neišeina išmokti reikiamo teksto, pabandykite kelis kartus jį sudainuoti.

„Etaplius“ informacija



REDAKCIJA REKOMENDUOJA