Angle down Atgal

Kaip kovoti su per didele savikritika: dėkingumo sau metodas

Ar esate linkęs į savikritiką? Esate nuolat nepatenkintas savimi? Šią būseną reikia pakeisti. Perskaitykite šį paprastą kasdienį pratimą, kuris padės vertinti save su daugiau meilės ir dėkingumo.

Išmokite vertinti save. Ši užduotis suteiks jums galimybę pakilti aukščiau praeities nesėkmių. Jūs esate vertas. Į jūsų vertę įeina visa gyvenimo patirtis, perskaitytos knygos, įdėtos pastangos, sunkūs sprendimai ir smūgiai, po kurių vėl atsistojote ant kojų. Jei jūsų akyse jūsų vertė išaugs, tai atsispindės ir aplinkiniame pasaulyje.

Dėkingumas sau

Mes įpratę, kad dėkingumas turi būti į ką nors nukreiptas. Dažniausiai į kitą žmogų. O jei dėkingumą nukreiptume į save? Dėkingumas sau arba nuopelno priskirimas sau.

Paklauskite savęs šių klausimų:

  • Ką jūs darote dažniau: palaikote save ar kritikuojate?
  • Ar nuolat esate nepatenkintas savimi?
  • Ar pastoviai ir nervingai laukiate, kad aplinkiniai jus palaikys, pagirs, įtikins ir paaiškins, kad su jumis viskas gerai?

Tikriausiai esate įpratęs visam pasauliui įrodinėti, kad nesate bejėgis, kad susidorojate su iškilusiomis bėdomis ir galite išspręsti gyvenimo problemas. Jūsų draugai mato iliuziją, kad jūs neturite jokių sunkumų.

Jūs tiesiog nemokate prašyti, jūs viskuo rūpinatės patys. Bijote būti pažeidžiamas, todėl stengiatės slėpti savo klaidas nuo žmonių. O iš tiesų jums nepakanka kitų palaikymo. Jei imsite ir pradėsite garsiai verkšlenti ir skųstis sunkumais, galite netekti draugų.

O kaip palaikymas ir dėkingumas? Kaip ir iš kur jų gauti, kai jums to tikrai reikia? Pirmiausia atsigręžkite į save. Palaikykite save. Būkite dėkingi sau už vieną ar kitą atliktą užduotį, įveiktą sunkumą. Taip pamažu išmoksite ir sau atleisti. Tiek klaidas, tiek trūkumus.

https://www.zinoti.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite