REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Verslas2020 m. Lapkričio 22 d. 09:39

Kaip keisime kursą po 2020-ųjų šoko terapijos?

Šiauliai

Asociatyvi Freepik.com nuotr.

Reporteris BrigitaŠaltinis: Etaplius.lt


155265

Besibaigiant rudeniui, Šiauliai tradiciškai tampa inovacijų, žinių ir galimybių centru – mieste kasmet vyksta Verslo ir pasiekimų paroda, kurią organizuoja Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai (Šiaulių PPAR). Šįmet dėl pandemijos parodą nutarta perkelti į 2021-uosius, o apie verslą bei pasiekimus tarptautinėje konferencijoje bei kituose švietimo renginiuose kalbėti virtualiai. Likęs lapkritis bus pilnas seminarų, diskusijų bei renginių, skirtų ir verslininkams, ir darbuotojams, ir moksleiviams.

Šiaulių PPAR generalinis direktorius Alfredas Jonuška sako, kad svarbiausia – žmonių saugumas. Būtent dėl to, koronaviruso plitimo grėsmės šešėlyje, nutarta Verslo ir pasiekimų parodą perkelti į kitus metus, tačiau švietimo renginių, pristatančių Šiaulių miesto švietimo, mokslo ir verslo potencialą neatsisakyta ir ateinančias dvi savaites šiauliečiai kviečiami į virtualius renginius, susitikimus.

Pasak A. Jonuškos, virtuali koncepcija atima betarpiško bendravimo džiaugsmą ir naudą. Vis tik pliusų irgi yra. Vienas jų – didesnis auditorijos mastas bei plati geografija, nuo Briuselio iki Šiaulių.

„Norime sujungti kuo įvairesnes visuomenes grupes, kad jos per verslą ir su verslo žmonėmis gvildentų aktualius klausimus, liečiančius regiono ekonomiką, jos vystymosi lygį. Tai – labai svarbu. Ir norisi pagirti verslą už renginių programą, kurioje justi požiūris į visumą, bendrą problemų ratą, o ne tik į savo pelną ir vietinę veiklą“, – džiaugiasi Šiaulių PPAR generalinis direktorius.

Lietuvos ekonomikai – pastiprinimas iš Šiaulių

Puikus to pavyzdys – lapkričio 26 d. vyksianti virtuali tarptautinė konferencija „Kursas po 2020-ųjų šoko terapijos – regionų ekonomikos transformacija”.

„Norime akcentuoti ne patį šoką, o ekonomikos transformaciją, kuriai įtakos turės ne tik pandemija, bet ir 4.0 pramonės revoliucija, skaitmenizacija, visame pasaulyje vykstantys prekybos procesai, žaliasis kursas, žiedinė ekonomika ir t. t. Todėl reikia motyvuoti verslą prisitaikyti prie naujų iššūkių ir teikti paaiškinimus, kaip tai padaryti. Priešingu atveju pralaimėsime konkurencinę kovą – Lietuva gali patirti didžiulių nuostolių“, – įsitikinęs A. Jonuška.

Pagrindinius pranešimus konferencijoje skaitys Europos Komisijos narys Virginijus Sinkevičius, EK atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius, Lietuvos banko Makroprudencinės analizės skyriaus vyresnioji ekonomistė Nora Marija Laurinaitytė,  Swedbank ekonomistas Nerijus Mačiulis. Antrojoje konferencijos dalyje įžvalgomis dalysis PPMI tyrimų vadovas Mantas Pupinis bei ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto lektorius Marius Kušlys, vyks diskusija, kurioje dalyvaus Šiaulių PPAR prezidentas Vytis Lembutis, UAB „Baltik Vairas” generalinis direktorius  Žilvinas Dubosas, Šiaulių universiteto mokslo ir meno prorektoriaus pareigas einanti prof. dr. Diana Cibulskienė.

Išvadas ir rekomendacijas, kurias pateiks žinomi ekspertai, Šiaulių verslininkai ir mokslininkai bus siekiama susisteminti ir perduoti Savivaldybei, Vyriausybei, Ministerijoms. „Tikimės, kad tai bus didžiulis Šiaulių miesto indėlis į bendrą Lietuvos ekonomikos plano koncepciją“, – priduria A. Jonuška.

Jaunimui – ir advokatų, ir nuomonės formuotojų paskaitos

Virtualius renginius Šiaulių PPAR organizuoja drauge su Šiaulių miesto savivaldybe, įgyvendinant reprezentacinio švietimo renginio projektą Šiauliai SMART.

Atskiras pokalbių ciklas nuo lapkričio 23 d. iki gruodžio 8 d. ruošiamas moksleiviams. Jų metu jaunimas artimiau susipažins su Šiaulių miesto verslininkais, įmonių gamybos procesais ir technologijomis, daugiau sužinos apie ateities darbo rinką, išvys žinomus nuomonės formuotojus. Vienas jų – Linas Marcišauskas, su sužadėtine Rasa Jusionyte sukūręs tarptautinį žurnalą „What do people do?“. Porai taip pat priklauso „Černobilio“ buto Fabijoniškėse idėja, nuskambėjusi per visą pasaulį.

„Reikia pripažinti: ne visiems moksleiviams įdomūs tie patys lektoriai. Jeigu anksčiau, arenoje, tekdavo klausytis visų pranešėjų, dabar jaunimas galės pasirinkti, kokį turinį norėtų išgirsti. Tai bus motyvuota jauna auditorija“, – sako A. Jonuška ir pabrėžia: jaunimui Šiaulių PPAR kasmet skiria itin daug dėmesio, mat jų rankose – regiono ekonomikos ateitis.

Renginio organizatorius: Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai

Renginį finansuoja: Šiaulių miesto savivaldybė

Konferencijos programa ir registracija

Visų renginių programa ir registracija www.rumai.lt

#ŠiauliaiŠviečia

Remiamas tyrinys



REDAKCIJA REKOMENDUOJA