REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Rugsėjo 16 d. 10:13

Kaip išsirinkti blokelius pastato statybai?

Vilnius

Freepik.com nuotr.

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


145966

Vykdant pastatų statybą, svarbios net ir mažiausios detalės. Gerai pritaikytos, tinkamos, aukštos kokybės statybinės medžiagos – pirmas žingsnis link sklandaus statybų proceso ir ilgaamžiško statinio rezultato. Šįkart pakalbėsime apie vieną svarbiausių pastato sudedamųjų dalių – fasadinius blokelius.

Blokeliai pasižymi mažu pralaidumu ir energijos taupymu, tad yra naudojami daugelio pastatų fasadams ir konstrukcijoms. Blokeliai yra gana universali statybinė detalė, kuri gali būti gaminama iš įvairių medžiagų, įvairiomis formomis ir dydžiais. Į ką atkreipti dėmesį renkantis blokelius pastato konstrukcijai?

Blokelių tipas

Dažniausiai blokeliai yra gaminami iš betono, silikato arba keramikos. Keramikiniai blokeliai įprastai kainuoja brangiau negu betoniniai ar pagaminti iš silikato, tačiau dėl savo natūralios kilmės pastatuose išlaiko optimalią temperatūrą, priklausomai nuo lauko temperatūros; yra ekologiški.

Betoniniai blokeliai yra vieni dažniausiai naudojamų, kadangi betonas yra ekonomiška ir tvirta statybinė medžiaga, sąlyginai pigi. Tuo tarpu silikatiniai blokeliai yra itin pigūs, atsparūs drėgmei ir karščiui, savo savybėmis primenantys plytas.

Blokelių dydis, forma, spalva

Išsirinkus blokelių tipą, vertėtų įvertinti norimą blokelių dydį, spalvą ir formą. Blokelių dydį ir formą reikėtų rinktis pagal tai, kokios paskirties ir dizaino bus pastatas. Rinkoje galima rasti pačių įvairiausių blokelių – skirtingų formų bei spalvų.

Daugiau patarimų perkantiems:

Verta atminti, kad viename statinyje galima naudoti skirtingų tipų blokelius, priklausomai nuo statinio konstrukcijos. Namo pamatai dažnai būna statomi iš betoninių arba silikatinių blokelių, o fasadai – iš keramikinių.

Geriausias būdas išsirinkti tai, kas jums labiausiai tinka – konsultuojantis su specialistu. Taip pat naudinga susisiekti su statybinių medžiagų prekyba užsiimančiomis įmonėmis ir pasiteirauti jų patarimų.

Įsivertinę, kokie blokeliai jums būtų tinkamiausi, apskaičiuokite turimą biudžetą ir palyginkite rinkos kainas. Vienose parduotuvėse tos pačios prekės gali kainuoti brangiau, negu kitose. Tačiau svarbu investuoti į aukštos kokybės statybines medžiagas – tuomet būsite tikri jų ilgaamžiškumu, tvirtumu, o investicija su laiku išties atsipirks.

Remiamas turinys



REDAKCIJA REKOMENDUOJA