Angle down Atgal

Kaip išmokti geriau suprasti kitą žmogų? 5 patarimai

Kaip dažnai mes savęs klausiame, kas dabar vyksta kito galvoje! Kaip gerai būtų mokėti skaityti mintis! Iš tikrųjų tai gali kiekvienas. Žinoma, gerokai pasitreniravęs.

Norėtumėte žinoti, ar jūsų paauglė duktė sako tiesą, ar mulkina? Ką manyti apie naująjį kolegą? Ar tik jis nesitaiko į jūsų vietą? Tokiais atvejais trokštame sugebėti suprasti, apie ką galvoja kitas, ką jis iš tikrųjų jaučia, planuoja, kokie jo ketinimai.

Telepatiniai sugebėjimai ilgą laiką buvo laikomi labai retu išskirtinių žmonių talentu.

Nuo to laiko, kai Niujorko psichoanalitikas Michaelas Moskowitzas išleido knygą „Minčių skaitymas“, mes žinome, jog iš tikrųjų kiekvienas gali išmokti skaityti kitų mintis.

Kad savyje atrastume šį nuostabų potencialą, anot M. Moskowitzo, mes turime patyrinėti savo sąmonę. Reikia pažinti save ir išmokti atidžiai stebėti savo partnerį bei bet kurį pašnekovą.

Pasinaudoję jo penkiais patarimais, galite pagerinti savo sugebėjimą pažinti žmones ir lengviau įsijausti į kito minčių ir jausmų pasaulį.

Atmeskite visas išankstines nuostatas!

Pirmadienio rytą biure susipažįstate su nauja kolege. Blondinė, didelėmis krūtimis, įdegusi soliariume. Iškart galvoje susiformuoja tam tikras įvaizdis. Stop! Jei norite įsiskverbti į kito žmogaus mintis, turite ne tik sustiprinti savo sugebėjimą suprasti kitą, bet ir suvokti, kad šią prigimtinę savybę paprastai užgožia įgytos išankstinės nuostatos. Išankstinė nuomonė susiformuoja tada, kai mes per greitai įvertiname kitą remdamiesi klišėmis ir asmeniniu įsivaizdavimu bei savo ankstesne patirtimi. Jei norite suvokti kito žmogaus mintis ir jausmus, pirmiausia turite atsikratyti giliai įsišaknijusių vertinimų. Tik tas, kas sugeba atmesti savo išankstines nuostatas, gali sąmoningai įsijausti į kitą ir be trukdžių „klausyti“ jo minčių.

Nespręskite apie kitus pagal save!

Tarkime, niūrią lietingą dieną jūsų nuotaika paprastai būna apniukusi. Ir štai tokią dieną sutinkate savo kaimynę su neslepiamai liūdna veido išraiška. Jei dabar pamanysite, kad tokia jos nuotaika dėl oro, tai ne tik nuspręsite apie ją pagal save, bet ir užtrenksite duris į jos minčių pasaulį. Mat šalia mūsų instinktyvaus elgesio visi mes turime ir individualiai išmoktų elgsenos stereotipų, kurie skirtingose situacijose mus verčia pasielgti tokiu pat būdu. Todėl mes iškart perkeliame savo asmenines reakcijas ir veiksmus kitiems. Tačiau dauguma atvejų mūsų išmoktas elgesio būdas nesutampa su kito. Pagaliau juk ne visi reaguojame vienodai. Būtent todėl atlikdami telepatijos eksperimentus neturėtume spręsti apie kitus pagal save.

Stebėkite kūno signalus!

Jūsų duktė dažnai vėliau grįžta iš mokyklos ir noriai pasakoja apie savo sergančią draugę, kuriai padeda neatsilikti moksluose. Ar tai tiesa? Tokioje situacijoje atidžiai stebėkite, kur ji žvelgia, ką veikia jos rankos. Ištariami žodžiai yra prasmingi, bet ne visada iškalbingiausi. Dažnai patyrusiems stebėtojams iš kūno kalbos (mimikos, gestų ir laikysenos) kur kas geriau už pasakytus žodžius atsiskleidžia pašnekovo nesąmoningos mintys ir jausmai. Didžioji dauguma žmonių nesugeba suprasti dažniausiai pasąmonės lygmeniu vykstančios kūno kalbos. Mokykitės stebėti ir suprasti kitų žmonių mimiką ir gestus, kaupkite apie juos žinias ir atidžiai stebėkite pašnekovus. Taip jūs netrukus pasieksite pirmuosius minčių skaitymo rezultatus.

Pasikliaukite savo intuicija!

Įsivaizduokite, jog einate gatve ir žvelgiate į parduotuvių vitrinas. Aplink jus įvyksta dar daug dalykų, į kuriuos nekreipiate dėmesio. Gaunate daug papildomų įspūdžių ir informacijos, kurios sąmoningai nesuvokiate. Net jeigu jūs daugiau nieko nedarytumėte, tik sėdėtumėte ant kėdės ir spoksotumėte į tuščią sieną, būtumėte kas akimirką bombarduojami nesuskaičiuojamų pojūčių impulsų: kėdės atlošo spaudimas į nugarą, sienos struktūra, besikeičiantis apšvietimas, vos juntamas kambarinių augalų aromatas, tolimi garsai....

Kadangi mūsų sąmonė niekada negali vienu metu priimti daugiau kaip 40 įspūdžių, tai neapdorota informacija iš aplinkos iškart deleguojama į pasąmonę ir ten kaupiama. Aišku, kad kiekvienas ten saugo milžiniškus jausmų ir žinių klodus. Ir būtent iš jų kyla intuicija – mūsų sukaupto žinojimo „balsas“. Tad galima sakyti, jog mes ištraukiame atsakymą iš pilvo į tokius klausimus: ar galime pasitikėti kitu, ar laikome jį simpatišku, ar geriau neturėti su juo jokių reikalų?

Susiekite savo sąmonę su pasąmone!

Dar graikų filosofas Aristotelis (384–322 m. prieš. Kr.) tvirtino: „Visuma yra daugiau nei atskirų dalių suma.“ Tai galioja ir telepatijai. Sujunkite savo intuiciją (arba savo nuojautą) su racionaliu protu ir nustatykite emocinį ryšį su pokalbio partneriu. „Negalima interpretuoti nieko, į ką nesi integravęsis“, – sako M. Moskowitzas. Parodykite savo jausmus šypsena ar atvirais gestais. Kadangi kiekvienas žmogus yra linkęs mėgdžioti kito elgesį, tai paskatins jį atviriau reaguoti – taip jūs daugiau sužinosite apie jį.

Kuo dažniau bandysite pritaikyti šiuos penkis patarimus praktiškai, tuo geriau jums pavyks suprasti kito mintis ir sužinoti, ką iš tikrųjų mano ir jaučia jūsų pašnekovas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite