Angle down Atgal

Kaip greitai užmegzti kontaktą su nepažįstamu žmogumi?

Paprastai draugais tampama ne per dieną ar dvi, tačiau kartais gyvenime pasitaiko situacijų, kai užmegzti ryšį su kitu žmogumi itin greitai yra tiesiog būtina. Daugumai užkalbinti nepažįstamą žmogų nėra paprasta, teigia žmonių elgseną studijuojantis mokslininkas Jonas Levy‘is. Vis tik labai svarbu išmokti sukurti santykius per trumpą laiką.

Tinklalapis Nymag.com dalijasi moksliškai pagrįstomis pamokomis, kurias privalote žinoti ir jūs.

Lakmuso testas

Negaiškite laiko, bandydami susipažinti su netinkamais žmonėmis. Prieš užkalbindami, pradėkite nuo lakmuso testo, kuris padės geriau įvertinti žmogaus asmenybę.

Organizacinės psichologijos prof. Adamas Grantas rekomenduoja pradėti nuo klausimo „kiek vidutinis darbuotojas pavagia iš avarijos registrų per metus?“ Kuo didesnis skaičius, tuo nesąžiningesnis žmogus. Taip yra todėl, kad dauguma žmonių tiki, kad kiti yra tokie pat, kaip ir jie, tad ir elgtųsi taip pat.

Jei norite sužinoti, ar žmogus mėgsta nuotykius, paklauskite: „koks pats beprotiškiausias dalykas, kurį esi padaręs?“

Jei pamojuojate žmogui, esančiam kitame kambario gale, o jis jums atsako tuo pačiu, galite manyti, kad žmogus yra draugiškas. Norėdami sužinoti, ar žmogus yra savanaudiškas, paprašykite jo ant kaktos parašyti raidę E. Anot Harvardo verslo mokyklos prof. Francesca‘os Gino, jei raidė bus atsukta į jus, žmogui labiau rūpi kiti, tačiau jei raidė bus atsukta į ją piešusį žmogų, tikėtina, kad žmogus yra kiek savanaudiškas.

Beno Franklino efektas

Tyrimai rodo, kad ryšį galite užmegzti iš pradžių iš žmogaus pasiskolindami kažką mažo, o vėliau progresyviai didindami savo prašymus. Kaskart investuodamas į santykius su jumis, žmogus ims labiau jus mėgti. Nepažįstamo žmogaus galite paprašyti jus nufotografuoti, o norėdami susipažinti su kolega, pakvieskite jį kavos. Nepamirškite, kad gaudami naudos iš kito, turite jos suteikti ir savo pašnekovui.

Raskite bendrų interesų

Žmonės linkę domėtis tais, kurie panašūs į juos pačius. Kur kas lengviau susibendrauti su tais, kurie lankė tą pačią mokyklą, universitetą ar domisi tomis pačiomis veiklomis. Turėdami bendrą tikslą, žmonės greičiau užmezga tarpusavio ryšį.

Bendra patirtis

Britų Kolumbijos universiteto atliktas tyrimas parodė, kad jaudinanti patirtis skatina susieti malonius jausmus su žmonėmis, kurie tuo metu yra kartu. Tai reiškia, kad galite pasirodyti linksmesni, jei pakviesite naują pažįstamą nueiti į gerą komedijos žanro filmą.

Tinkama pasimatymo pabaiga

Jei tobulas pasimatymas baigiasi blogai, žmogus jį prisimins tik iš negatyvios pusės. Taigi, pasirūpinkite, kad pozityvus būtų ne tik pats susitikimas, bet ir jo pabaiga.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite