Angle down Atgal

Kada bus skiepijami gyventojai, neaišku

Klaipėdoje nuo trečiadienio pradėti skiepyti mobiliojo punkto, karščiavimo klinikos darbuotojai, palaikomojo gydymo ir slaugos įstaigų pacientai bei šias paslaugas teikiantys darbuotojai, socialinės globos įstaigų gyventojai ir darbuotojai bei socialines paslaugas asmens namuose teikiantys darbuotojai.

Vakcinavimo procesas organizuojamas pagal Sveikatos apsaugos ministro įsakymą, kuriame išskirtos prioritetinės grupės ir numatytas jų skiepijimo eiliškumas.

Kol kas procesas vyksta sklandžiai

Vakcina Klaipėdą pasiekė, skiepijamų asmenų sąrašai įstaigose sudaryti, visos pasiruošimo procedūros baigtos.

Numatoma, kad visi asmenys, kuriems šiame etape priklauso vakcinos dozė, bus paskiepyti per šią savaitę„, - sakė Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Kad vakcinacijos nuo COVID-19 procesas vyktų skaidriai, Klaipėdos savivaldybėje suburta komisija, kuri tikrins, ar įstaigų teikiami dokumentai atitinka Sveikatos apsaugos ministerijos numatytus prioritetus. Pastebėjus neatitikimų įstaigos vadovui bus pavesta skubiai tikslinti informaciją, o nustačius tyčinių pažeidimų bus reikalaujama administracinės atsakomybės.

„Vakcinacijos kontrolė yra įvesta, administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta komisija, kuri revizuoja visus sąrašus. Sąrašai jau trečiadienį yra perduoti vakcinuojančioms įstaigoms ir trečiadienį nuo pat ryto prasidėjo prioritetinių grupių vakcinacija“, - tikino Savivaldybės administracijos Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Rožė Perminienė.

Skiepai prioritetinėms grupėms

Trečiadienį Klaipėdoje jau buvo paskiepyti kelių globos ir slaugos namų įstaigų pacientai.

„Kadangi yra vakcinuojamos prioritetinės grupės, tarp jų yra ir globos namų gyventojai, o kai kurie yra nevaikštantys, gulintys arba sunkiai judantys, tai tikrai tie žmonės niekur nėra tampomi. Vakcinuojanti įmonė į tokias įstaigas atvažiuoja ir ten vietoje vakcinuoja globos namų gyventojus. Bet atvykimo laikas ir patalpos yra suderinamos iš anksto“, - sakė R. Perminienė.

Pasak Sveikatos apsaugos ministerijos, pirmąjį šių metų ketvirtį taip pat planuojama skiepyti laboratorijų, atliekančių COVID-19 tyrimus, darbuotojus, specialistus, atliekančius protrūkių epidemiologinę diagnostiką ir vykstančius į koronaviruso židinius, kitus asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojus, neturinčius tiesioginio sąlyčio su COVID-19 liga sergančiais pacientais, ir vaistinių darbuotojus.

Antrąjį ir trečiąjį šių metų ketvirtį bus pradėti skiepyti ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio ir specialiųjų poreikių asmens ugdymo specialistai, asmenys, turintys kitus rizikos veiksnius bei visuomenei svarbias funkcijas atliekantys darbuotojai.

„Apie tai, kada bus vakcinuojami gyventojai, neturime jokių žinių, nes ministerija, kaip suprantu, nelabai dar žino“, - sakė R. Perminienė.

Pasak jos, viskas priklauso nuo Europos Sąjungos, kada bus skirta vakcina Lietuvai.

„Mes gavome vakciną tik šioms trims prioritetinėms grupėms, tai apie jas ir galime kalbėti, o kada gausime netgi kitai jau einančiai prioritetinei grupei, ministerija dar nepateikė nei datų, nei vakcinų kiekio“, - sakė R. Perminienė.

Nors skiepijimasis šiuo metu yra savanoriškas ir kiekvienas žmogus turi teisę apsispręsti, vakcinuotis ar ne, tačiau yra laukiama teisės aktų, reglamentuojančių darbo tvarką dėl atsisakiusiųjų skiepytis asmenų.

„Šiuo metu skiepijimasis yra savanoriškas, laisva valia. Dėl tų darbuotojų, kurie nesivakcinavo ir dirba su rizikingomis gyventojų grupėmis, o vėliau susirgę gali tuos gyventojus užkrėsti, ministerija kažką tuo klausimu galvoja ir laukiame jų informacijos arba teisės aktų, ar tai bus įteisinta, ar ne“, - sakė Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja.

Griežtai draudžiama „Vakarų eksprese“ paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite