Angle down Atgal

K. Podolskis: „Netinkamai tvarkomos nuotekos taip pat yra vienas iš aplinkos teršimo būdų“

Reaguojant į Europos Komisijos įspėjimus dėl netinkamo nuotekų tvarkymo ir delsimo įgyvendinti nuotekų tvarkymo įsipareigojimus, valstybės mastu imtasi veiksmų, kurie turėtų pakeisti didžiosios dalies gyventojų buities įpročius.

Nuo š. m. gegužės 1-osios įsigaliojo Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pataisos, kuriomis siekiama įtvirtinti aiškų teisinį reguliavimą, siekiant apsaugoti aplinką nuo išleidžiamų nuotekų žalingo poveikio ir nustatyti išsamų individualių nuotekų tvarkymo sistemų naudojimo, priežiūros ir kontrolės reglamentavimą.

„Neretai aplinkos teršimas mums siejamas su netinkamu atliekų tvarkymu, pavojingų sveikatai medžiagų išsiliejimu, upių, ežerų vandens užterštumu, tačiau netinkamai tvarkomos nuotekos taip pat yra vienas iš aplinkos teršimo būdų. Svarbu paskatinti žmones ir padėti jiems priimti sprendimus galutinai užbaigsiančius lauko tualetų erą. Tam reikalingas tiek savivaldos aktyvus darbas, tiek Valstybės parama įsirengiant individualius nuotekų tvarkymo įrenginius.“,– sako Savivaldybės administracijos direktorius Karolis Podolskis.

Marijampolės mieste, šiuo metu, prie centralizuotų vandentiekio ir nuotekų tinklų prisijungę 98,5 procentai gyventojų, o Marijampolės savivaldybėje apie 70 procentų. Likusioji dalis gyventojų nuotekas tvarko individualiai, tačiau vadovaujantis nauja tvarka, didesnę nei 2 tūkst. populiaciją turinčių miestelių gyventojai tvarkyti nuotekas galės trimis būdais: jungiantis prie centralizuotų tinklų, naudojant individualius valymo įrenginius (išvalančius azotą ir fosforą) arba deklaruojant nuotekų kaupimo talpas.

Pagal priimtus pakeitimus asmenys, netinkamai tvarkantys nuotekas, privalės per 9 mėnesius (sudaryti sąlygas) prijungti jiems nuosavybės teise priklausančią geriamojo vandens tiekimo ir (arba) nuotekų tvarkymo infrastruktūrą prie esamo viešojo geriamojo vandens tiekėjo ir nuotekų tvarkytojo nuosavybės teise ar kitaip valdomos ir (arba) naudojamos geriamojo vandens tiekimo ir (arba) nuotekų tvarkymo infrastruktūros. Nepasiturintiems asmenims, turintiems teisę į paramą, nustatyta tvarka galės būti skiriama parama geriamojo vandens, tiekimo ir (arba) nuotekų išleidimo tinklų tiesimui asmens nuosavybės teise priklausančio ar kitaip valdomo ir (arba) naudojamo turto ribose.

Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyrius

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite