Angle down Atgal

Jurbarko jaunimas: savanorystė – kelias į savęs pažinimą

Drąsūs, žingeidūs ir pilietiški. Būtent tokie yra asociacijos „Jurbarkas gyvas“ savanoriai, kurie kartu su vadove Aušrine Meškauskiene priešakyje aktyviai dalyvauja renginiuose, prisideda prie įvairių akcijų, iniciatyvų įgyvendinimo sporto, kultūros, socialinių reikalų ir kitose srityse. Atradę bendrą tikslą susiburti, Jurbarko miestui jie kasmet dovanoja daug gražių ir prasmingų darbų, o patys turi erdvės saviraiškai ir daugiau galimybių atrasti save.

Baigiantis metams, asociacijos nariai pokalbiui apie savanorystę pakvietė Jurbarko rajono savivaldybės vadovus ir kitų įstaigų, su kuriomis bendradarbiauja, atstovus. Gruodžio 28 d. vykusiame susitikime asociacijos vadovė Aušrinė Meškauskienė prisiminė, kaip gimė idėja suburti Jurbarko jaunimą, pribrendo mintis įkurti asociaciją, pristatė 2021 metais vykdytas veiklas bendradarbiaujant su Jurbarko „Caritas“, Kultūros centru, Viešąja biblioteka, Sporto centru, Savivaldybe ir kitomis įstaigomis.
 
Savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius padėkojo asociacijos „Jurbarkas gyvas“ vadovei Aušrinei Meškauskienei už prasmingą darbą, kalbėjo apie jaunimo profesinį orientavimą slaugos ir kitose srityse, jo įtaką tolesnei profesinei karjerai. Jis taip pat pasiūlė organizuoti diskusijų klubą su skirtingais pašnekovais, kuris būtų tarsi tam tikra treniruotė, žaidimas jaunimui laisvai reikšti savo mintis jiems aktualiais klausimais.
 
A. Meškauskienės teigimu, asociacija „Jurbarkas gyvas“ šiuo metu vienija 35 savanorius. Vadovė džiaugiasi, jog vis daugiau jaunuolių įsijungia į šią prasmingą, kartais kupiną iššūkių, savanorišką veiklą, kuri jiems suteikia galimybę geriau pažinti save ir kitus, tobulėti ir susivokti, ką jie norėtų veikti gyvenime.
 
Susitikime dalyvavusi Savivaldybės tarybos narė Inga Molevaitė, kuri yra viena iš šios asociacijos įkūrėjų, kalbėjo, kad savanorių darbas yra neatlygintinas, tačiau tam, kad jie galėtų pilnai funkcionuoti itin svarbi ir Savivaldybės finansinė parama. Ji padėtų užtikrinti savanorių maitinimą renginių metu, padėtų išspręsti jų pavėžėjimo klausimus. Atsakydama į mero klausimą, kuo dar Savivaldybė gali padėti savanoriams, asociacijos vadovė Aušrinė Meškauskienė kalbėjo, jog taip pat reikalingi mokymai, kurių metų savanoriai galėtų pasisemti jų veiklai būtinų žinių.
 
Asociacijos „Jurbarkas gyvas“ nariai sako, kad savanorystę reikia patirti, nes ji duoda neįkainojamą patirtį, padeda pamatyti savo miestą visai kitomis akimis – už mokyklos ribų. Tai tarsi gyvenimo mokytoja, kuri augina asmenybę. Nori ir tu prisijungti prie Jurbarke savanoriaujančio jaunimo? Tuomet susisiek su asociacijos vadove Aušrine Meškauskiene telefonu 8 687 15 523 ir ji tau suteiks visą reikiamą informaciją, atsakys į rūpimus klausimus. Daugiau informacijos apie savanorių veiklą taip pat gali rasti socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje: Savanoriai Jurbarke.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite