REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Lapkričio 18 d. 08:46

Jurbarkiečiai uždegė žvakeles žuvusiems keliuose atminti

Tauragė

Brigita ŠliužaitėŠaltinis: Etaplius.lt


107039

Sekmadienį, lapkričio 17 d., Jurbarke, kaip ir kituose Lietuvos miestuose, paminėta Pasaulinė diena žuvusiems eismo įvykiuose atminti. Po šv. Mišių Švč. Trejybės bažnyčioje Jurbarko PK pareigūnai pakvietė jurbarkiečius į autobusų stoties aikštę uždegti už žuvusius keliuose žvakelę, tokiu būdu siekdami dar kartą atkreipti visuomenės dėmesį į kiekvieno asmeninę atsakomybę už savo elgesį kelyje, kelių eismo taisyklių laikymąsi, tam, kad būtų išvengta beprasmių aukų.

Prie renginio organizavimo prisidėjo vairavimo mokykla „Arvaira“, Jurbarko priešgaisrinės gelbėjimo tarnyba, Lietuvos automobilių kelių direkcija, Jurbarko šauliai, Jurbarko PSPC, metalo supirktuvė „Regmeta“, Jurbarko autoklubo atstovai. Jurbarkiečiai galėjo vaizdžiai pamatyti, kaip po avarijos atrodo automobilis ir susipažinti su eismo įvykių statistika. Įjungtos tarnybų sirenos buvo įspėjimas to pavojaus, su kuriuo susiduria eismo dalyviai keliuose.

Pasaulinė diena žuvusiems eismo įvykiuose atminti pažymima kasmet trečiąjį lapkričio sekmadienį. Ji minima nuo 2005 m. lapkričio 26 d. Pagrindinis šio užmojo tikslas – pareikšti solidarumą ir dvasinį palaikymą šeimoms, kurios išgyvena netektis dėl keliuose prarastų savo šeimos narių, draugų ar pažįstamų.

Nuo 2000 metų Jurbarko rajono keliuose žuvo 79 žmonės. Per du dešimtmečius saugumui užtikrinti keliuose įdiegta daug įvairių priemonių, kurios perpus sumažino žuvusiųjų skaičių, tačiau beprasmių aukų kasmet pasitaiko. Jurbarkui porą metų pavyko išsilaikyti lyderio pozicijoje – 2017-2018 metais rajono keliuose nežuvo nė vienas eismo dalyvis. Šiemet autoįvykiai pareikalavo jau 2 aukų, 2016 m. žuvo 3, 2015 m. – 4 asmenys.

Pasak Jurbarko PK viršininko A. Dumčiaus, eismo saugumui stiprinti Susisiekimo ministerija skyrė dėmesį kelių remontui ir saugumo priemonėms – pavojingose vietose buvo įengtos salelės, atitvarai, greičio riboženkliai. Policijos pareigūnai nuolat keliuose taiko įvairias prevencines priemones, kas taip pat prisideda prie to, kad eismo dalyviai laikytųsi numatytų taisyklių.

Didžiausios avarijos Jurbarko rajone, kurias pamena tiek pareigūnai, nutiko daugiau kaip prieš dešimtmetį. 2004 metais, važiuojant link Girdžių, į medį trenkėsi automobilis su 6 jaunuoliais ir nusinešė visų jų gyvybes. Pamena ir skaudžią tragediją važiuojant link Smalininkų, nusinešusią vėlgi keletą gyvybių. Nepamiršta ir skaudžios nelaimės pačiame mieste, kai automobilis rėžėsi tiesiai į iš maudynių grįžtančius vaikus. Tąkart žuvo mergaitė.

Pasak A. Dumčiaus, mieste pavojingiausios pėstiesiems vietos – perėjos. Statistika rodo, kad būtent čia nutinka daugiausiai autoįvykių. Laimei, ne visi jie tragiški, tačiau įspėjantys, kad vairuotojai privalo papildomų atsargumo priemonių imtis artėdami prie pėsčiųjų perėjų ir vietose, kur kelyje gali pasirodyti pėstieji. Dalyvaudami eisme, saugokite save ir kitus.

Pasaulyje kiekvienais metais eismo įvykiuose žūsta daugiau nei vienas milijonas žmonių, 50 milijonų sužeidžiama, daugelis jų lieka neįgalūs, per parą netenkame po 3 500 eismo dalyvių. 2018-aisiais Europos keliuose žuvo 25 300 žmonių, Lietuvoje – 173. Šiais metais (iki lapkričio 13-osios) mūsų šalyje eismo nelaimėse jau žuvo 159 žmonės, deja, tarp jų – ir 8 nepilnamečiai (4 berniukai, 4 mergaitės): jauniausiam buvo 6-eri, vyriausiam – 16-a.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA