Angle down Atgal

Judumo savaitės akcija „Romuvos“ gimnazijoje – „Romuva“ juda“!

Kasmet rugsėjo 16–22 d. pasaulis primena apie gamtą ir aplinką tausojančio judėjimo svarbą. Šių metų tema „Judumas – be jokios taršos“. Prie šios didžiausios tvaraus judėjimo kampanijos pasaulyje šiemet prisijungė Šiaulių „Romuvos“ gimnazija, kviesdami savo bendruomenę paminėti Europos judumo savaitę – dalyvauti organizuotoje akcijoje „Romuvos“ juda“.

Romuviečiai, minėdami Europos judumo savaitės pradžią, rugsėjo 16 d. į pirmąją pamoką gimnazijoje vyko su transporto priemonėmis, kurios neteršia aplinkos (dviračiu, paspirtuku, riedlente). Vėliau, per pirmą ilgąją pertrauką, mokiniai suko judumo ratus aplink gimnaziją su transporto priemonėmis, kurios neteršia aplinkos. Per antrąją ilgąją pertrauką gimnazijos stadione vyko mokinių dvejetų varžybos „Romuvos“ dragas“ su transporto priemonėmis, kurios neteršia aplinkos.

Kūno kultūros mokytoja Danguolė Gaubienė, kuri organizavo akcijos „Romuva“ juda“ aktyviąsias veiklas, džiaugėsi, kad Europos judumo savaitę gimnazija pradėjo ypač judriai: „Mokyklos stadione vyko „Romuvos“ dragas“, kuriame išsiaiškinome, kas yra „Romuvos“ drago karalius ir karalienė, išrinkome judžiausią ir aktyviausią akcijos „Romuva“ juda“ klasę“.

Pasak šios akcijos iniciatorių socialinės pedagogės Renatos Baltraitienės, Europos judumo savaitei skirta akcija siekiama skatinti gimnazijos bendruomenę naudotis kitomis aplinką tausojančiomis transporto priemonėmis, pvz., į gimnaziją visą savaitę važiuoti dviračiais, paspirtukais, smagiai riedėti riedlente, riedučiais ar vaikščioti pėsčiomis. Socialinė pedagogė pasakojo, kad rugsėjo 16–18 ir 21–22 d. gimnazijos bendruomenės nariai, atvykę į gimnaziją su transporto priemone, kuri neteršia aplinkos (dviračiu, paspirtuku, riedučiais, riedlente), gaus tai patvirtinantį specialų lipduką, pagamintą iš antrinių žaliavų. Surinkusieji 5 lipdukus bus apdovanoti gimnazijos atminimo dovanomis. Juk tvarus judėjimas irgi veža!

Modesto Rudžio nuotraukos ir filmuota medžiaga iš „Romuvos“ drago“

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite