Angle down Atgal

Joniškio rajono politikai nepritarė Kultūros ministerijos nuomonei

Tai yra piliečio-reporterio nuomonė, už kurios turinį Etaplius.lt redakcija neatsako.

Joniškio rajono politikų požiūris susikirto su Lietuvos kultūros ministerijos nuomone. Viskas prasidėjo nuo to, kai Savivaldybės administracija spalio 1 dieną gavo Lietuvos Kultūros ministerijos raštą, kuriame nurodoma, kad „siekiant kuo greičiau užbaigti projekto „Saulės mūšio pergalės įamžinimas memorialiniu kompleksu“ įgyvendinimą, Joniškio rajono savivaldybė turi skirti ne mažiau kaip 15 procentų lėšų iš rajono biudžeto. Rašte taip pat nurodoma, kad projekto įgyvendinimo metu atsiradusios nenumatytos ar netinkamos finansuoti išlaidos taipogi turėtų būti dengiamos iš savivaldybės biudžeto.

Rajono politikus nustebino tai, kad prisidėti prie memorialo baigimo darbų raginama ne nuo likutinės nebaigto projekto vertės, kuri sudaro 785 tūkst. eurų, o nuo visos projekto vertės, siekiančios 1 milijoną 386 tūkst. eurų. Pavertus 15 proc. į eurus, tai sudarytų 208 tūkst. Komitetuose šis ministerijos sprendimas susilaukė prieštaringų nuomonių, tad Tarybos posėdyje buvo nutarta prisidėti 15 proc. ne nuo visos projekto vertės, o nuo likutinės. Tai sudarytų beveik 118 tūkstančių eurų.

Memorialo statybai jau išleista 601 tūkst. eurų. Rajono savivaldybė minėtam objektui užbaigti ne kartą lėšų ieškojo Lietuvos Seime ir Vyriausybėje. Tikėtasi finansavimą gauti iš Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną projekto. Tam tikslui buvo surasti partneriai Latvijoje, parengtas projektas, bet reikalingi 900 tūkst. eurų projekto užbaigimui taip ir nebuvo skirti.

Pasak Tarybos nario Mindaugo Balčiūno, gal tegul Kultūros ministrė atvyksta pasikalbėti, kaip geriau pasielti. Gigantomanijos čia nereikia.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite