Angle down Atgal

Joninės bus? Premjerė užsiminė apie galimas išimtis renginių organizavimui

Premjerė Ingrida Šimonytė pirmadienį vykusiame Vyriausybės posėdyje, reaguodama į kultūros ministro Simono Kairio klausimą dėl Joninių renginių organizavimo reglamentavimo, atsakė, kad šiems renginiams būtų galima numatyti atskiras išimtines taisykles.

Kultūros ministras, Vyriausybei svarstant karantino švelninimo klausimą, pasiteiravo, ar planuojama keisti renginių organizavimo taisykles, kurios šiuo metu numato, jog renginiai gali būti vykdomi žiūrovams užimant tik sėdimas vietas.

„Joninės yra ta tema, dėl ko į mane kreipiasi. Nes pagal dabartinius reikalavimus tai tik sėdimi renginiai gryname ore, tai čia ir iš Kernavės, ir iš Jonavos tokių kreipimųsi, tai nežinau, ar verta gilinti diskusiją, ar palikti taip, kaip yra“, – Vyriausybės posėdyje klausė S. Kairys.

Ministrė pirmininkė atsakė, kad šiuo klausimu Vyriausybės nutarimą dar bus galima papildyti trečiadienio posėdžio metu, ir patikslino, jog galimas sprendimo būdas sudaryti sąlygas Joninių renginių organizavimui būtų tam tikro išimtinio reglamentavimo taikymas, kaip buvo padaryta FIBA Olimpinio atrankos turnyro atveju.

„Turint mintyje, kad reikėjo tai aptarti iki nutarimo teikimo, tai aš siūlyčiau atidėti šį klausimą ir aptarti panašiai, kaip galimi tokie sprendimai, kaip turime dėl krepšinio atrankinių, ir kažkokia konkrečia nuostata numatyti, kad yra suderinamos su renginių organizatoriais konkrečios schemos, ir tada tos schemos gali būti taikomos konkrečioje vietoje, jeigu bendras reglamentavimas netinka“, – svarstė I. Šimonytė.

Vyriausybė pirmadienį vykusiame posėdyje nusprendė nuo ketvirtadienio švelninti karantino sąlygas. Ministrų Kabineto sprendimu, nebebus ribojamas maitinimo įstaigų darbas, bus švelninamos karantino sąlygos neformaliam ugdymui.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite