Sportas2020 m. Rugsėjo 8 d. 15:25

Jonavos bėgimo taurei pasibaigus

145006

Šių metų vasarą pirmą kartą įvyko naujas sportinis renginys – Jonavos bėgimo taurė, kurią sudarė keturių etapų varžybos Jonavos mieste ir Šveicarijoje.

Jonavos bėgimo taurėje dalyviai varžėsi ne tik dėl pergalių skirtinguose etapuose, bet kartu rinko ir įskaitinius taškus bendroje turnyrinėje lentelėje. Pagal varžybų nuostatus, kiekviename etape pirmąją vietą laimėję vyras ir moteris gaudavo po 1000 įskaitinių taškų ir atitinkamai kitiems vyrams ir moterims užfiksuodavo laiką, nuo kurio likusiems bėgikams už kiekvieną vėliau atbėgtą sekundę buvo atimamas 1 taškas (pavyzdžiui, jeigu pirmasis sportininkas nuotolį įveikė per 26 min. 10 s., o antrasis per 26 min. 58 s., tai antrasis sportininkas gaus 952 taškus (1000 taškų – 48 s. = 904 t.), trečiasis, atbėgęs per 27 min. 15 s., gautų 935 taškus ir t.t.).

Bėgimo taurės varžybos liepos viduryje prasidėjo Šveicarijoje – šio unikalaus Jonavos rajono miestelio gatvėmis bėgikai turėjo įveikti 5,4 km nuotolį. Vėliau varžybos persikėlė į miesto teritorija: antrame etape bėgikai varžėsi trasoje, kuri driekėsi Paneriuose ir „Draugystės“ sodų bendrijoje (6,8 km), trečiame etape – nuo arenos bėgo tris ratus aplink pirmąjį (Joninių) tvenkinį (7,5 km), o finaliniame etape startavo nuo Taurostos parko ir per abu tiltus apibėgo aplink Neries upę (7,1 km).

Pirmojoje Jonavos bėgimo taurėje per keturis etapus sudalyvavo 133 bėgikai (82 vyrai ir 51 moteris), iš kurių – 64 jonaviečiai. Daugiausiai – 93 bėgikai – varžėsi II etape, I etape sudalyvavo 64 sportininkai, III etape – 76, finaliniame – 80, o visuose keturiuose etapuose paruoštas trasas išmėgino 33 asmenys. Jonavos bėgimo taurėje savo jėgas išmėgino sportininkai iš įvairiausių Lietuvos miestų ir miestelių: be jonaviečių per keturis etapus varžybose taip pat sudalyvavo bėgikai iš Panevėžio, Kauno, Karmėlavos, Kaišiadorių, Kėdainių, Anykščių, Trakų, Kačerginės, Vilniaus, Paberžės, Ukmergės, Šilutės, Marijampolės, Prienų ir Utenos.

Pasibaigus Jonavos bėgimo taurės varžyboms, paaiškėjo, kad pirmųjų tokių varžybų čempionu tarp vyrų tapo Remigijus Zalumskis (Panevėžys). Vicečempiono titulą laimėjo kaunietis Nerijus Žukauskas (Kauno BMK), o trečias – vietos herojus, jonavietis Justinas Čekanauskas (BK Maratonas).

Moterų tarpe visą pakylą „nusinešė“ jonavietės: trečia bendroje įskaitoje liko tris etapus laimėjusi, tačiau paskutiniame nedalyvavusi ir šiek tiek taškų pritrūkusi Vilmantė Stašauskaitė (BK Maratonas), vicečempionės titulą laimėjo Eglė Galimovienė (Bėgimo klubas), o pirmąja Jonavos bėgimo taurės čempione tapo puikią sportinę formą visuose etapuose pademonstravusi Laura Dapkuvienė (BK Maratonas).