Angle down Atgal

Jeigu norime būti turtingesniais, reikia būti tvarkingesniais

Tai yra Etaplius.lt skaitytojo nuomonė, už kurios turinį redakcija neatsako!

Nuo pat vaikystės prisimenu, kaip turtingesni ūkininkai saugodavo savo turtą. Žemės ūkio padargų niekada nesumesdavo kur nors į vieną krūvą. Baigę darbus, švariai nuvalydavo ir tvarkingai sudėliodavo po pastoge. Plūgus ir plūgelius, akėčias ir drapakus nuvalydavo ir sutepdavo. Nes tvarkingi žmonės žinojo, kad prižiūrimi daiktai, visoks inventorius, visada ilgiau tarnaus, jeigu bus tinkamai prižiūrimi. Tai supratę darydavo visi tie, kurie nieko nenumesdavo ten, kur ne tam vieta.

Šiandieną kažkodėl mūsų gyventojai, o tokių gana nemažai, nenori gyventi tvarkingai. Metamos atliekos kažkodėl nerūšiuojamos, nors konteinerių pristatyta gana nemažai su užrašais, kuris konteineris kokiom atliekom skirtas. Štai Joninių išvakarėse pastebėjau kažkokio nesusipratėlio pėdsakus. Į bendrų atliekų konteinerį sudėlioti trilitriai stiklainiai su vakuotais agurkais bei kitomis daržovėmis. Juk juos paprasčiausiai buvo galima sudėlioti prie konteinerių ir, manau, būtų atsiradę vargingesnių žmonių, kurie visa tai panaudotų savo maisto stalui. Dar vienas dalykas, juk stiklas turi būti sumestas į konteinerį, skirtą stiklams. Tai tokiais atvejais, nors stiklainių turinius sukraukite į spec. atliekų maišelius ir sumeskite į bendras atliekas. Neužmirškime, kad tokie netvarkingumai reikalauja papildomų darbų, kurie kainuoja pinigus.

Dar, mano manymu, būtų labai gerai, kad prie konteinerių atsirastų specialios spintos, ar kokios skrynios, į kurias gyventojai galėtų sudėti atlikusį maistą. Juk yra žmonių, kurie socialiai remtini, dėl savo nesugebėjimų racionaliai gyventi. Juk jie visi valgyti nori, taigi galėtų pasinaudoti tomis spintomis ir iš jų pasiimti maisto likučius, kurių daug išmetama į konteinerius ir taip vadinami bėdžiai pasiimtų. O kadangi sumetama į konteinerius, tai priversti juose kapstytis.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite