Angle down Atgal

JAV mokslininkai kelia aliarmą: virusas ore išlieka ilgiau, nei manoma

Koronavirusas ore išlieka ilgiau, nei priimta manyti. Tokią tyrimų išvadą padarė mokslininkai iš Nebraskos universiteto. Jie tvirtina, kad virusas dar lieka ore ir tada, kai pacientas jau būna išėjęs iš patalpos.

Pėdsakai koridoriuose ir palatose

AV mokslininkai ištyrė 11 palatų, kuriose jau seniai nebuvo koronaviruso pacientų, ir rado virusų. Jų pėdsakų aptikta ir koridoriuose šalia palatų.

Todėl mokslininkai mano, kad virusai išsilaiko ore kelias valandas. Bet tai dar nereiškia, kad kiti žmonės šiose patalpose turi užsikrėsti koronavirusu.

Tyrimuose dalyvavę mokslininkai reikalauja, kad medicinos darbuotojai būtų geriau apsaugoti ir jiems būtų tiekiama daugiau apsauginių drabužių.

Dzinfekcija© Pixabay.com
Dzinfekcija© Pixabay.com

„Tokie tyrimai kaip šis yra labai reikalingi, kad galėtume suprasti, kokių tinkamų prevencijos priemonių reikia sveikatos apsaugos darbuotojams, greitosios pagalbos medikams ir kitiems, kurie rūpinasi pacientais ir kovoja su pandemija, – pareiškė vienas tyrimo autorių Joshua Santarpia. – Šis darbas bus tęsiamas, jis padės mums suprasti, kaip reikia pagerinti koronavirusu sergančius pacientus prižiūrinčių asmenų saugumą.“

Pasaulio sveikatos organizacija ir toliau pabrėžia, kad virusas platinamas kaip lašelinė infekcija per kosulį ar čiaudėjimą, rašo Oe24.at.

alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite