REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2018 m. Sausio 24 d. 13:55

Jaunimo verslumo ugdymo ir integracijos į darbo rinką programa bus tęsiama ir šiais metais

Alytus

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


27206

Praėjusiais metais Druskininkų savivaldybės iniciatyva buvo pradėta nauja Jaunimo verslumo ugdymo ir integracijos į darbo rinką programa, kuri ypatingai pasiteisino - į programos įgyvendinimą aktyviai įsitraukė ir darbdaviai, ir jaunimas.

Programą įgyvendino Jaunimo užimtumo centras (JUC). Šią savaitę Druskininkų savivaldybės vadovai ir JUC direktorė Aušra Nedzinskienė aptarė praėjusių metų rezultatus ir šių metų planus. Susitikime apžvelgti programos tikslai ir uždaviniai bei pasidžiaugta, kad pavyko didinti jaunimo įsitraukimą, ugdyti verslumą ir mažinti nedarbą, efektyvinti tarpinstitucinį bendradarbiavimą ir užtikrinti su jaunimu dirbančių organizacijų veiklos kokybę.

Druskininkų savivaldybės mero Ričardo Malinausko teigimu, įvertinus pirmųjų programos įgyvendinimo metų patirtį, šiais metais bus ieškoma būdų, kaip ją tobulinti. „Labai džiaugiuosi savivaldybės ir verslo bendradarbiavimu ir dialogu - būtent tai lėmė programos pasisekimą. Neabejoju, kad bendromis pastangomis pavyks programą patobulinti. Turimais duomenimis, darbdaviai noriau renkasi pilnametystės sulaukusius jaunuolius. Tačiau 14-16 metų amžiaus grupės jaunimas ypatingai nori dirbti, todėl ieškosime būdų padėti jiems įsidarbinti, jie patys pajustų, kas yra atsakomybė, punktualumas, tikroji pinigų vertė, kai pats turi juos užsidirbti savo pastangomis. Tai labai vertinga patirtis jaunam žmogui“, - sakė R. Malinauskas.

Praėjusiais metais programos įgyvendinime dalyvavo 36 darbdaviai, kurie įdarbino 196 jaunuolius. Daugiausiai jaunuolių įdarbinta apgyvendinimo, viešbučių, gamybos, prekybos, maitinimo, sveikatinimo ir reabilitacijos paslaugas teikiančiose įmonėse. Beveik lygiomis dalimis pasiskirstė 16-18 ir 18-29 metų jaunuolių įdarbinimas, 14-16 metų jaunuolių įdarbinta šiek tiek mažiau. Vidutinė jaunuolio darbo trukmė - 2 mėnesiai.

Druskininkų savivaldybės administracijos direktorė Vilma Jurgelevičienė pabrėžė, kad balansuojant šių metų biudžetą, į jį įtrauktos lėšos minėtai programai. „Praėjusiais metais programa buvo tokia populiari, kad metų bėgyje ieškojome papildomų lėšų. Iš viso per 2017 metus programai skirta 109 tūkstančiai eurų. Savivaldybė finansavo minimalią algą, o verslininkai prisidėjo sumokėdami privalomas socialines įmokas. Labai džiaugiamės matydami tokį vietos verslininkų ir jaunimo susidomėjimą ir be jokios abejonės tęsime programą. Dažnas jaunuolis laisvalaikiu, ypač vasaros metu, ieško galimybių įsidarbinti ir mes norime padėti įgyti taip reikalingą pirmąją darbo patirtį, atrasti save“, - sakė V. Jurgelevičienė.

JUC vadovė A. Nedzinskienė pažymėjo, kad atlikus darbdavių apklausą paaiškėjo, jog programos metu kelti tikslai įgyvendinti. Pasak verslo atstovų programos metu jauni žmonės įgijo konkrečiai profesijai reikalingų žinių bei įgūdžių, išbandė juos praktinėje veikloje, susipažino su verslo sektoriaus principais, buvo įdarbinti vadovaujantis LR įstatymais ir kitais teisės aktais ir taip susipažino su darbo rinkos teisine baze. „Tikrai noriu pasidžiaugti programos populiarumu, pasiektais rezultatais bei verslo ir jaunimo įsitraukimu. Žinoma, kad turim kur tobulėti, todėl jau dabar galvojame apie 2018 metus. Mes esam pasirengę dirbti tam, kad jauni žmonės ieškotų, bandytų, atrastų ir tobulėtų, o verslininkai įtrauktų, supažindintų bei susigrąžintų, tiek jaunimą į darbo rinką, tiek jauną specialistą į miestą“ - sakė A. Nedzinskienė.

Jaunimo užimtumo centras savo svetainėje www.juc.lt vėl paskelbs darbdavių sąrašą ir darbuotojų poreikį, o jaunimas galės spręsti, kokia darbo patirtis jį labiausiai domina. Jaunuolis, pasirinkęs dominančią sritį, privalės nueiti į darbo pokalbį ir pristatyti save darbdaviui. Pasirengti pokalbiui dėl darbo jaunimui padės JUC specialistai.

Druskininkų savivaldybės informacija



REDAKCIJA REKOMENDUOJA