Sportas2018 m. Vasario 11 d. 13:52

Jaunimo pasaulio ir Europos DN ir ICE Optimist čempionatas

28873

2018 m. čempionatą organizavo Vokietijos buriuotojų sąjunga ir Vokietijos Dn Laivynas bei Europos ledo jachtų asociacija. Oro sąlygos vykdyti varžybas Vokietijoje buvo nepalankios, numatytoje vietoje Krumin nesusiformavo ledas. Prieš čempionatą organizatoriai intensyviai vykdė tinkamos vietos paiešką. Lenkijoje ledas buvo plonas ir užsnigtas, o tinkamiausios sąlygos buvo Lietuvoje, Rėkyvoje.

Likus trims dienoms varžybos buvo perkeltos. Lietuvos Rinkitnės trenerė Irutė Žičkuvienė atliko milžinišką darbą, kad per tokį trumpą laiką varžybos įvyktų sėkmingai. Pasirengime didelis vaidmuo teko Šiaulių savivaldybei, Šiaulių sporto mokyklai “Atžalynas”, Rėkyvos progimnazijai ir Šiaulių buriuotojų klubui bei Lietuvos buriuotojų sąjungai.

Į varžybas atvyko ir prie starto linijos išsirikiavo 66 sportininkai iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Estijos, Latvijos, Rusijos, Švedijos, Vengrijos ir Lietuvos. Lietuvos rinktinę sudarė sportininkai iš Šiaulių “Atžalyno” sporto mokyklos ir Elektrėnų sporto centro. Treneriai Irutė Žičkuvienė ir Darius Gerasimavičius.

Pirmoji diena nepagalėjo staigmenų: puikios ledo sąlygos ėmė keistis. Sniegas užklojo Rėkyvos ežerą, jo storis siekė 5-7 cm. Vėjas buvo nepastovios krypties ir silpnas - dvelkė vos 3 m/s. Įvyko dvejos lenktynės Ice Optimist, geriausiai važiavo lenkas Gigielewicz, Mateusz – P-89 ir estas Ader, Karl-C-2. Dn ledrogėse didžiausius greičius pasiekė ir pirmas abu važiavimus laimėjo estas Maalinn, Rasmus-C-20, antras buvo praėjusių metų čempionas švedas Klemets, Eddie –S-812. Trečias buvo Lenkijos sportininkas Bernat, Piotr P-65. Geriausiai iš Lietuvių sekėsi Ice optimist - Rūtai Mažunavičiūtei (30 v.) ir DN - Antanui Gerasimavičiui (28 v.).

Atroji diena dalyvius pasitiko stipriu gūsingu vėju, jo greitis siekė nuo 6 m/s iki 8 m/s, Nors sniego danga buvo kritiškai didelė, bet sėkmingai sportininkai pavažiavo užsnigtu paviršiumi. Nesulaikomas buvo estas Maalinn, Rasmus-C-20. Jis užtikrintai laimėjo 4 iš 5 važiavimų ir užsitikrino čempiono titulą. Švedijos sportininkas laimėjo vieną važiavimą, kitus finišavo antroje pozicijoje. Arši kova vyko dėl trečios-penktos vietos. Estijos sportininkai važiavo greičiau ir Laus, Joosep C-75 liko trečias, ketvirtas liko Kevin Grass C-23,

Lenkas Bernat, Piotr P-65 tenkinosi penkta vieta . A.Gerasimvičius antrą dieną važiavo sėkmingiau ir galutinėje įskaitoje tenkinosi 26 vieta.

3. P- 264 Anielska, Magdalena - Lenkija

Ice Optimist ir toliau dominavo Estijos sportininkas jis laimėjo dar dvejas dienos lenktynes ir išsaugojo pirmą pziciją.

3. P- 1924 Konarzewska, Maria - Lenkija

Geriausiai iš lietuvių Ice optimist įskaitoje pasirodė Rūta Mažunavičiūtė (30 v.) Ji taip pat pateko į merginų Top 10 užimdama 10 vietą.

Europos čempionatas įvyko Rygoje

Šiauliuose dar pasnigo ir vėjas nurimo, todėl organizatoriai priėmė spredimą Europos čempionato varžybas perkelti į Latviją - Rygą . Kyšezero ledas buvo 10-12 cm storio, o sniego danga apie 3 cm. Latvijos Dn laivynas pažymėjo, kad sąlygos nėra saugios, bet buvo nuspręsta duoti status. Vėjo stiprumas buvo 4 m/s .Visose klasėse įvyko po tris važiavimus.

Dn pirmose lenktynėse greičiausiai finišavo C- 23 Grass, Kevin, dėja, aprimus vėjui jis nesugebėjo išsaugoti lyderio pozicijos. Itin sėkmingai antrame važiavime C- 20 Maalinn, Rasmus atlikęs kelis taktinius manevrus iš laivyno vidurio priekin išsiveržė ir finišavo pirmas. Europos čempionate savo pajėgumą pademonstravo švedas S- 812 Klemets, Eddie . Rimstant vėjui sėkmingai finišavo Lenkijos sportininkė P- 264 Anielska, Magdalena aplenkdama daugelį vaikinų. Itin visus nustebino jaunasis Vengrijos ledrogininkas, laimėjęs paskutines Europos čempionato lenktynes. Rygoje kur kas geriau lenktyniavo Antanas Gerasimavičius, jis dukart finišavo Top 20 ir tik klaida trečiajame važiavime apsukant pavėjinį ženklą gavus diskvalifikaciją jam neleido užimti 17 v., galutinė pozicija - 24

DN Europos vaikinų įskaita

3. P- 264 Anielska, Magdalena- Lenkija

DN Europos Merginų įskaita

1. P- 264 Anielska, Magdalena- Lenkija
  2. P- 12 Piasecka, Sara Natasza - Lenkija
  3. O-70 Tolstika, Leila Helga Sara - Latvija

Ice optimist įskaitoje Rygoje geriau sekėsi Lenkijos jauniesiems buriuotojams.