Angle down Atgal

Jau­nie­siems šiau­lie­čiams – Val­dor­fo pe­da­go­gi­ka

Pri­si­jung­ti prie Šiau­lių Val­dor­fo dar­že­lio-mo­kyk­los bend­ruo­menės kvie­čia jos va­dovė Snie­ga Kren­ciūtė:

– Esame vienintelis bendruomeninis netradicinės Valdorfo pedagogikos darželis Šiauliuose. Taip pat vienintelis privatus darželis, kuriame vaikai valgo savoje virtuvėje gamintą vegetarišką maistą. Prieš šešerius metus įsikūrėme Pabaliuose – čia turime kiemą, daržą, sodą, laikome gyvūnų, organizuojame žygius ir mėgaujamės ramybe.

100 metų jubiliejų pernai atšventusioje Valdorfo pedagogikoje ugdymas orientuotas į vaiko individualybę ir amžiaus tarpsnį atitinkančius jo poreikius, kurių svarbiausi – šilti santykiai bei daug laiko laisvam žaidimui ir nevaržomam judėjimui. Meninė veikla –
pasakų sekimas, muzikavimas, piešimas, akvarelės liejimas, rato žaidimai, lipdymas iš vaško – skatina sveiką vaizduotę ir kūrybiškumą. Prasmingas darbas, toks kaip virimas, kepimas, sodininkystė, rankdarbiai ir namų ruošos darbai, suteikia galimybių vystytis vis platesniems fiziniams gebėjimams. Tiek vaikai, tiek suaugusieji renkasi į bendruomenines talkas, tradicines lietuviškas kalendorines ir kitas šventes.

Šiuo metu formuojame 2–3 m. mažylių grupę, bet ypač laukiame trimečių ir vyresnių vaikų, turime ir priešmokyklinukų pogrupį. Dažniausiai bendravimas su vaiką pas mus atvesti norinčia šeima prasideda nuo susitikimo darželyje, pabuvimo ir pokalbio grupėje ar lauke. Apsisprendę tėvai pildo anketą, sumoka stojamąjį mokestį (mokamas tik už pirmąjį vaiką) ir derina pirmųjų dienų darželyje niuansus. Pirmąją savaitę su vaiku darželyje gali būti vienas iš tėvų.

Mūsų mėnesinis mokestis – vienas mažiausių Lietuvoje, tačiau suprantame, kad kai kurioms šeimoms jis vis tiek gali tapti iššūkiu. Tad sudarome sąlygas lankyti ne visą dieną, taikome nuolaidas (vedant du vaikus), o jei kyla finansinių keblumų, ieškome galimybių. Pavyzdžiui, galbūt galima piniginę mokesčio išraišką laikinai pakeisti pagalba darbais. Šis socialinis jautrumas, akcentuojamas Valdorfo pedagogikos kūrėjo R. Štainerio socialinėje teorijoje, yra svarbus, nes darželis kūrėsi ir išsilaiko ne vien iš sunešamo mokesčio, bet ir iš draugystės bei bendradarbiavimo.

Grupės įsikūrusios Pabaliuose, Šaukėnų g. 28 ir Ganyklų g. 124.
Užduoti klausimų, susitarti dėl susitikimo galima tel. 8 682 18 992.

Reklama

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite