Angle down Atgal

Jaunieji Varėnos kūrėjai bus ugdomi moderniai atnaujintose erdvėse

Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos bei Moksleivių kūrybos centro bendruomenės gavo solidžią dovaną ir rugsėjo pirmąją turėjo puikią progą švęsti dvigubą šventę – mokslo metų pradžią ir įkurtuves atnaujintose patalpose. Varėnos mieste šiuo metu bene moderniausiai renovuotame pastate mokytojai bei norintys muzikuoti, piešti, lipdyti, vaidinti vaikai patogiose ir jaukiai įrengtose erdvėse ras viską, ko reikia.

Puikios meninio parengimo tradicijos tęsiamos ir kūrybingos, išskirtinės asmenybės šioje „meno kalvėje“  ugdomos jau penkiasdešimt penkerius metus. Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokykla nesiliauja varėniškių žavėti muzikos ir spalvų įvairove. Talentingųjų čiurlioniukų kūryba jau seniai visomis prasmėmis iškeliavo už menų mokyklos pastato sienų. Šios menų mokyklos išugdyti talentai vaiskiausiomis spalvomis ir balsais sužiba ir suskamba ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyje.

Į įkurtuves susirinkusius svečius smagia daina pasveikino Varėnos kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Rūta“, muzikavo buvę menų mokyklos auklėtiniai Aurelijus Kauneckas   ir Aistis Tamulevičius.

Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos direktorė Renata Bakulienė iškilmingoje pastato atidarymo ceremonijoje dėkojo visiems, kurie prisidėjo, kad menų mokyklai švenčiant penkiasdešimt penkerius gyvavimo metus, mokytojai ir mokiniai turės puikias darbo ir ugdymo sąlygas. Ji pažymėjo, jog menų mokykloje mokosi net penktadalis rajono mokinių. „Atnaujintos erdvės bus labai gyvybingos – čia mokosi net keturi šimtai dvidešimt aštuoni vaikai. Dabar didžiausias mūsų noras, kad tik būtų visada trokštančių mokytis, tada mokykla turės ateitį. Mes dedam visas pastangas, kad čia pabustų ir pamažu vystytųsi vaikų talentai ir  svajonės. Su švente visus!“.

Moksleivių kūrybos centro direktorius  Raimondas Žilinskas pasidžiaugė, kad rajono neformaliojo švietimo įstaigos gavo tokią dovaną, apie kurią net nedrįso svajot. „Su dideliu džiaugsmu priėmėm šitą dovaną ir įsipareigojame su menų mokykla dirbti gražioje bendrystėje bei ugdyti talentus“.

Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta, sveikindamas su įkurtuvėmis, pažymėjo, kad šio pastato, kurį galima vadinti inovatyvios architektūros simboliu, atnaujinimas – džiugi šventė visai Varėnos krašto bendruomenei. „Džiaugiamės, kad naujus mokslo metus jūs pradėsit šviesiose ir jaukiose erdvėse. Tikrai puikios sąlygos dvasiniam vaikų ugdymui. Tai, kad mokykloje dirba tikri profesionalai ir yra toks aukštas parengimo lygis, įpareigojo mus sukurti tinkamas sąlygas pedagogams ir vaikams. Prieš ketvertą metų suplanuotas, savivaldybės administracijos specialistų profesionaliai parengtas ir laimėtas projektas davė gerų rezultatų. Varėnos miestas pasipuošė dar vienu moderniai atnaujintu pastatu, kuriame dėsto nuostabūs mokytojai, gebantys pažadinti vaikuose kūrėjus. Gausią bendruomenę, kurie dirbs ir mokysis šiose patalpose, sveikinu su įkurtuvėmis, linkiu, kad čia nuolat skambėtų graži muzika ir būtų sukurta daug meno kūrinių“. Meras taip pat dėkojo savivaldybės administracijos specialistams, profesionaliai parengusiems projektą. Pasidžiaugė, jog pastatą atnaujino vietinė statybų bendrovė „Varėnos statyba“. Meras taip pat pažymėjo, jog menų mokykla yra vienas tų „saldainiukų“, kuriuos pamini, kai kalba apie geras gyvenimo sąlygas jaunoms šeimoms, besikuriančioms Varėnos krašte, nes dvasinis ugdymas taip pat labai svarbus.

Seimo narys Juozas Baublys, sveikindamas su naujų mokslo metų pradžia, linkėjo stiprybės ir sėkmės, nes mokytojų ir mokinių laukia nemažai iššūkių. Už tai, kad Varėną papuošė modernus pastatas, jis padėkojo savivaldybei ir čia įsikūrusių įstaigų kolektyvams. Įkurtuvių proga menų mokyklos direktorei jis įteikė įrėmintą tautinę giesmę.

Savivaldybės administracijos direktorius Alvydas Verbickas sakė, kad tokios mokyklos gali pavydėti kitų savivaldybių kolegos. „Tausokit ir mylėkit atnaujintas erdves. Linkėjimai projekto partneriams baltarusiams, kurie jau pernai atidarė panašius namus“.

UAB „Varėnos statyba“ generalinis direktorius Petras Vytas Valentukevičius pažymėjo, jog pastatą restauravo panaudodami pačias moderniausias statybines medžiagas.

Perkirpus simbolinę juostelę ir Varėnos parapijos klebonui Ernesnui Maskianikui pašventinus pastatą,  buvo apžiūrėtos vidaus erdvės. Čia dirbantys mokytojai neslėpdami pakilios nuotaikos, kad nuo šiol turės itin kokybiškas darbo sąlygas, pasakojo, kokie užsiėmimai vyks vienoje ar kitoje erdvėje.

Su įkurtuvėmis videoįrašu gražiais sveikinimo žodžiais ir muzikavimu varėniškius pasveikino projekto partneriai  iš Ščiučino. Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokykla ir Moksleivių kūrybos centras – vieni iš didžiausių Varėnos krašto  kultūros ir meno židinių, kuriuose dvasinio peno gauna, mokosi  ir tobulėja visi, kurie nori pažinti muzikos ir meno pasaulį.

J. Čiurlionytės menų mokyklos ir Moksleivių kūrybos centro pastatas kompleksiškai rekonstruotas įgyvendinant projektą „Pažeidžiamų vaikų socialinė įtrauktis per meną Lietuvos ir Baltarusijos pasienio regionuose“. Bendra projekto vertė – 1 436 413,00 Eur. Europos Sąjunga finansuoja 90 proc. projekto vertės – 1 292 771,70 Eur.

Projekto metu sutvarkyta stogo danga, apšiltintos išorės sienos, pakeisti langai ir durys, atliktas vidaus patalpų remontas, nupirkta įstaigų veiklos būtina įranga ir baldai. Darbai atlikti atsižvelgiant į akustines savybes, apšvietimo poreikį ir kitus keliamus reikalavimus menų veiklai vykdyti. Pagal projektą taip pat sutvarkyti visi pastato sanitariniai mazgai, klasėse papildomai įrengta naujų kriauklių, kiekviename aukšte įrengti sanitariniai mazgai, pritaikyti neįgaliesiems, atnaujintos šildymo ir vėdinimo sistemos, elektros instaliacija. Rekonstravus pastatą, sutvarkyta ir aplinka šalia jo: įrengta nauja automobilių stovėjimo aikštelė, sutvarkyti takai, apšvietimas, mažosios architektūros elementai ir želdynai.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite