Angle down Atgal

Jaunieji Lietuvos tenisininkai pateko į Prezidento taurės turnyro pusfinalį

Vilniaus Bernardinų sodo teniso aikštyne vykstančio Tarptautinės teniso federacijos (ITF) „Futures“ serijos turnyro Prezidento taurei laimėti dvejetų varžybų pusfinalyje žais 15-metis Vilniaus teniso akademijos sportininkas Ainius Sabaliauskas ir 14-metis Šiaulių teniso akademijos auklėtinis Vilius Gaubas.

Jaunieji Lietuvos tenisininkai pirmajame rate 7:6 (7-5), 6:4 eliminavo lietuvį Simoną Žukauską ir suomį Masį Sarpolą, o ketvirtfinalyje V. Gaubui ir A. Sabaliauskui buvo įskaityta pergalė be kovos prieš rusą Bogdaną Bobrovą ir suomį Patriką Niklasą-Salmineną.

V. Gaubo ir A. Sabaliausko varžovai pusfinalyje paaiškės ketvirtadienį. Jais gali tapti lietuviai Feliksas Sakalauskas ir Tomas Vaišė arba broliai dvyniai iš Latvijos Janis ir Martinas Podžusai.

Iš vienetų varžybų A. Sabaliauskas pasitraukė po pirmojo rato. Jis po 1 val. 14 min. trukusios kovos 3:6, 3:6 turėjo pripažinti ketvirtosios turnyro raketės ruso Savrijano Danilovo (649-oji pasaulio raketė) pranašumą.

Pergalingai vienetuose startavo pirmą kartą Vilniuje žaidžiantis lietuvių kilmės argentinietis Matias Zukas. Aštuntas pagal skirstymą turnyro tenisininkas 6:3, 7:6 (7-2) nugalėjo atrankos barjerą įveikusį prancūzą Valentiną Vacherot. Aštuntfinalyje M. Zuko lauks rusas Aleksandras Ševčenka, kuris po beveik 2 val. kovos 6:4, 7:6 (7-3) įveikė lietuvį Julių Tverijoną. 2016 ir 2017 metais Prezidento taurės turnyro ketvirtfinalį pasiekęs J. Tverijonas šiemet vienintelis iš lietuvių į pagrindinį etapą pateko pagal ITF reitingą.

Ketvirtadienį vienetų varžybų kovas pratęs Harvardo universitete studijuojantis Robertas Vrzesinski. Vienintelis vienetų turnyre likęs Lietuvos atstovas aštuntfinalyje mes iššūkį antrajai turnyro raketei Tomasui Lipovšekui Puchesui, kuris nuo šių metų atstovauja Slovėnijai.

Turnyro Vilniuje prizų fondą sudaro 15 tūkst. JAV dolerių. Tenisininkai čia kovoja ne tik dėl piniginių prizų ir Prezidento taurės, bet ir dėl ITF reitingo taškų. Tiek vienetų, tiek dvejetų varžybų nugalėtojams atiteks po 100 ITF reitingo taškų.

Pirmą kartą Prezidento taurės teniso turnyras buvo surengtas Kaune - 1931 metais jis įvyko prezidento Antano Smetonos iniciatyva. Lietuvai atkūrus nepriklausomybę varžybos tapo tradicinėmis, nuo 1994 metų rengiamos kasmet. Į ITF kalendorių Prezidento taurė įtraukta 1998 metais.

Prezidento taurę yra iškovoję du Lietuvos tenisininkai - Rolandas Muraška ir Laurynas Grigelis. R. Muraška triumfavo keturis (1994, 1996, 1998 ir 2000 m.), o L. Grigelis - du (2013 ir 2015 m.).

Šių metų turnyras yra jubiliejinis - 30-asis. Jis skirtas Lietuvos teniso 100-mečiui paminėti.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite