Angle down Atgal

Jau greitai darželiuose dėl COVID-19 bus testuojami patalpų paviršiai

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys sako, kad Lietuvoje jau bandomos ir artimiausiu metu turėtų būti pradėtos naudoti naujos testavimo dėl COVID-19 priemonės tikrinant paviršius. Ši technika, teigia ministras, galės būti pasitelkta šalies darželiuose, kuriuose pasitaiko nemažai koronaviruso protrūkių.

„Mes matome, kad čia (darželiuose – ELTA) protrūkių ir židinių yra nemažai, tačiau, kita vertus, reikia pasverti... Nes (sprendimai dėl darželių – ELTA) paliestų didžiulę grupę žmonių ir šeimų, kurių abu tėvai neturi galimybės būti namuose ir nėra galimybės dirbti nuotoliniu būdu. Todėl dabar dedame visas pastangas į naują metodą – paviršių testavimą“, – trečiadienį po Vyriausybės posėdžio surengtoje spaudos konferencijoje sakė A. Dulkys.

 „Šiuo metu vyksta (paviršių testavimo būdo – ELTA) testavimas, norime įsitikinti, kaip jis veikia. Tikimės, kad per artimiausias kelias savaites mes jau Lietuvos mastu galėsime pasiūlyti naują testavimo būdą, kuris padės būtent ir darželiuose spręsti viruso stabdymą“, – teigė ministras.

Pasak jo, šiam būdui pasiteisinus, darželių patalpose būtų testuojami paviršiai, taip išsiaiškinant, ar konkrečioje grupėje nėra užsikrėtusių asmenų.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite