Angle down Atgal

Janoniečiai vėl susipažino su profesijomis miesto įstaigose ir įmonėse

Spalio 28-31 dienomis, rudens atostogų metu, apie pusšimtis Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos moksleivių dalyvavo tęstiniame gimnazijos projekte „Moksleivių praktikos savaitė“. Mokinius priėmė 17 miesto įstaigų ir įmonių – gimnazijos socialinių partnerių. Dominančiomis profesijomis gimnazistai domėjosi Šiaulių apskrities vyriausiajame policijos komisariate, bendrovėje „Laurema“, įmonėje ESO, AB „Šiaulių vandenys“, bendrovėse „Aderlita“, „Artilux NMF“, „Sodroje“, kitose miesto įstaigose ir įmonėse.

Jūris Dabašinskas ir Aistė Vaičiulytė su žurnalisto darbu norėjo susipažinti ,,Šiaulių krašto‘‘ redakcijoje. Pirmąją dieną abu susitiko su vyriausiuoju redaktoriumi Vladu Verteliu, kuris jiems papasakojo apie ,,Šiaulių krašto“ veiklą Šiaulių krašte, laikraščio padėtį ir jo įtaką miesto bei valstybiniu lygiu. Jūris ir Aistė pamatė patį pirmąjį laikraščio numerį, išleistą 1990 metų lapkričio 20 dieną.

Antrąją dieną gimnazistai dalyvavo rytiniame žurnalistų susirinkime, kuriame buvo aptartos dienos aktualijos ir pasiskirstyta veiklomis. Po to vyriausiasis redaktorius mokiniams surengė ekskursiją po redakciją. Profesinį veiklinimą vainikavo galimybė kartu su ,,Šiaulių krašto“ žurnalistais dalyvauti spaudos konferencijoje Šiaulių dramos teatre.

Gimnazistų nuomone, tokia praktika labai naudinga. „Galėjau ,,pasimatuoti" profesiją, spręsti, ar esu pajėgus jos imtis, ar man tai daryti bus įdomu? Juolab kad tai yra svarbiausia žinoti, antroje klasėje renkantis mokymosi kryptį“, - teigė Jūris.

Ir kiti praktikantai džiaugėsi, turėję galimybę susipažinti su įvairiomis profesijomis. O gimnazija yra dėkinga visoms įmonėms ir įstaigoms, jų vadovams, darbuotojams, skyrusiems jaunimui savo laiką ir dėmesį. Projektą organizavo profesijos patarėja Sigutė Stonkienė.

Jūris DABAŠINSKAS,

Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos

žurnalistų klubo „Tebūnie šviesa“ narys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite