REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Gamta2017 m. Spalio 25 d. 13:30

Įžuvintas didžiausias Šiaulių apskrities ežeras

Šiauliai

Irma BagūnėŠaltinis: Etaplius.lt


18148

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Šiaulių agentūros darbuotojai dalyvavo, įžuvinant didžiausią Šiaulių apskrities ežerą - Rėkyvą. Šiaulių medžiotojų ir žvejų draugija nuomojamą vandens telkinį pripildė plėšrių žuvų. Į Rėkyvos ežerą paleista beveik 6 000 paaugintų lydekų.

Tęsdami rudeninius vandens tvenkinių įžuvinimus plėšriomis žuvimis, Šiaulių medžiotojų ir žvejų draugija pagal žuvų išteklių naudojimo, atkūrimo ir apsaugos priemonių planą į nuomojamą vieną didžiausių Lietuvos ir patį didžiausią Šiaulių apskrities ežerą paleido 5 900 lydekų. Įžuvinant Rėkyvos ežerą, dalyvavo Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Šiaulių agentūros darbuotojai.

Pernai Rėkyvos ežeras taip pat buvo papildytas lydekomis. Jų buvo paleista lygiai tiek pat – 5 900.

Vandens telkinius stengiamasi įžuvinti ne tik žvejų mėgstamomis, bet ir vertingomis žuvimis, ypač plėšriomis - tokiomis kaip lydekos. Jos ne tik smagus žvejų laimikis, bet ir valo vandens telkinius nuo smulkių žuvų pertekliaus. Lydekos beveik visuomet alkanos. Didžiąją jų maisto raciono dalį sudaro karšiai, kuojos, raudės. Neatsisako varlių, smulkių vandens žinduolių. Metro ilgio ir 10 ar daugiau kilogramų sveriančios lydekos nėra retenybė, tačiau dažniausiai sugaunamos lydekos, kurios yra iki 2,5 kg svorio ir iki 60 cm ilgio.

Lydekas draudžiama imti, jei jų dydis yra mažesnis nei 45 cm. Taip pat vienos žvejybos metu galima sugauti ne daugiau kaip 3 lydekas. Sugavus daugiau arba mažesnes, nei leistina, žuvis, žvejams gresia bauda (ANK 291 str. 1d.). Be to, tektų atlyginti gamtai padarytą žalą, už kiekvieną žuvį sumokėti po 145 eurus.REDAKCIJA REKOMENDUOJA