Angle down Atgal

Izraelyje atrasta, ko gero, seniausia alaus gamybos vieta

Archeologus Izraelyje nustebino naujas radinys. Remiantis „The Times of Israel“ straipsniu, mokslininkai ant oloje rastų akmeninių grūstuvių pastebėjo alaus darymo įrodymų. Manoma, kad jie gali siekti daugiau nei 13 tūkst. metų.

Archeologai mano radę seniausią pasaulyje žinomą alkoholio gamybos vietą, kur tūkstančius metų per apeigas buvo vartojamas į alų panašus gėrimas. Grūstuvės buvo rastos Šiaurės Izraelyje, Rakefeto oloje. Ištyrus ant jų likusius likučius, paaiškėjo, kad alus buvo gaminamas iš septynių skirtingų augalų, įskaitant kviečius, miežius, avižas, pupas ar netgi linus.

Dviejose iš trijų akmeninių grūstuvių buvo laikomi grūdai, o trečioji buvo naudojama grūdams trinti prieš fermentaciją, parodė tyrimas. Šios grūstuvės buvo maždaug 40–60 centimetrų gylio.

„Jų išsidėstymas laidojimo uolose leidžia manyti, kad gėrimas „veikiausiai buvo susijęs su apeigomis arba tam tikru bendruomenės renginiu, – sakė Haifos universiteto profesorius Danis Nadelas. – Jeigu esame teisūs, tai yra ankstyviausias bet kokio alkoholio gamybos liudijimas.“

Parengta pagal Archaeology.com

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite