REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2019 m. Sausio 29 d. 14:22

Įvyko projekto „Jaunimas savivaldoje: kas toliau?“ renginys

Šiauliai

Teksto autorės nuotr.

Reporteris LinaŠaltinis: Etaplius.lt


69653

Daugiau nei trys dešimtys jaunimo organizacijų vadovų, narių, savanorių ir jaunuolių iš ugdymo įstaigų šeštadienį susirinko Pakruojo sinagogoje. Čia Pakruojo rajono jaunimo organizacijų sąjunga „Apskirtasis stalas“ suorganizavo mokymus, iš kurių jaunimas išsinešė daugybę žinių ir įgūdžių. Komunikacijos svarba, viešojo kalbėjimo menas, savanorystės privalumai, lyderystės ugdymas – buvo paliesta tai ir dar daugiau. Mokymų lektorius – retorikos ir oratorinio meno profesionalas, verslo konsultantas, lyderių įgūdžių formuotojas Igoris Vasiliauskas, specialistas pasidalino savo ilgamečio darbo šioje srityje žiniomis ir paslaptimis.

Dar praėjusiais metais Pakruojo jaunimo organizacijų sąjunga „Apskritasis stalas“ įsitraukė į projekto „Regioninės jaunimo politikos stiprinimas pilietiniam įsitraukimui“ tęsinį. Kartu su kitų šalies miestų jaunimo organizacijomis siekiama stiprinti dialogą vietos lygmenyje bei faktais ir žiniomis grįstą jaunimo politiką. Taigi, Pakruojyje surengtuose mokymuose dalyvavo jaunuoliai iš kitų šalies miestų, maloniai nustebę ne tik programa, bet ir išskirtine sinagoga, pačiu miestu, kuriame daugeliui teko lankytis pirmą kartą.

Mokymų lektorius I. Vasiliauskas pirmiausia supažindino su komunikacija plačiąja prasme. Šiuolaikiniame pasaulyje mes nuolat esame komunikacijos centre. Naujienų portalai, laikraščiai, televizija, socialiniai tinklai, nuomonės formuotojai – nuolat skaitome įvairias naujienas ir žinias, kurios formuoja mūsų požiūrį. Čia svarbus analitinis mąstymas, žiūrėjimas plačiau – pasitikėti vienu šaltiniu niekada neturėtume. Kuo daugiau skaitysime, analizuosime žinias iš įvairių kampų, tuo didesnes turėsime galimybes įvertinti, kiek žiniasklaida manipuliuoja mumis ir mūsų jausmais, kiek žiniasklaida siekia ne perduoti žinutę, o generuoti pelną. Ir kokį vaidmenį čia atliekame mes – kiekvienas skaitytojas. Reikia nepamiršti, kad komunikacija remiasi į asmens emocijas, kuo daugiau jų sukeliama, tuo žinutė geriau priimama, įsimenama ir padaro poveikį.

Lektorius taip pat atskleidė viešojo kalbėjimo paslaptis. Nuo ko prasideda geri viešojo kalbėjimo įgūdžiai? Praktiškai parodyta, kaip reikia stovėti scenoje, kaip save pateikti, kad klausytojai sutiktų teigiamai ir norėtų priimti informaciją, kuri sakoma. „Norint patikti auditorijai, pirmiausia, reikia patikti sau pačiam“,- sakė lektorius, įvardindamas pasitikėjimo savimi svarbą ir būtinybę nuolat tai ugdyti. Pasitikėjimas savimi neatsiejamas nuo lyderystės, kuri svarbi kiekvienam, ne tik organizacijų vadovams. Verslo atstovams ir politikams lyderystės įgūdžius ugdantis I. Vasiliauskas parodė, kad lyderystė kartu su savimi neša didžiulę atsakomybę už veiksmus, pasireiškia kritinėse situacijose, tad svarbu patiriamą jaudulį ne slopinti, o nukreipti reikiama linkme, tuomet jis ne kenks, o padės stabilizuoti save ir emocijas.

Kalbėta apie įvaizdžio formavimo svarbą, savanorystės privalumus, kaip juos vertina darbdaviai ir tikslo siekimą.

„Eikite ten, kur norite būti ir kokie norite būti. Ir jau dabar“,- ne delsti, o veikti skatino I. Vasiliauskas, skatinęs jaunus žmones kuo daugiau skaityti, domėtis viskuo, kuo tik galima, ugdyti kritinį ir racionalų mąstymą. Tikslo nusistatymas ir kryptingas siekimas ir kiekvienam asmeniškai, ir organizacijai padeda įveikti ir pačius, kartais atrodo, sudėtingiausius uždavinius.

Pakruojo rajono jaunimo organizacijų sąjungos „Apskritasis stalas“ prezidentė Simona Lipskytė



REDAKCIJA REKOMENDUOJA