Angle down Atgal

Įteikta kasmetinė G. Kanovičiaus literatūrinė premija

Ketvirtadienį jau penktąjį kartą Jonavos viešojoje bibliotekoje įteikta kasmetinė respublikinė Grigorijaus Kanovičiaus literatūrinė premija.

Šių metų laureatė – teatrologė Ina Pukelytė. Jos 2020 metais išleistas romanas „Panelės iš Laisvės alėjos“ literatūros kūrinius vertinusios komisijos sprendimu pripažintas kaip geriausiai atskleidžiantis pasirinkto laikotarpio skirtingų tautų istorinį kontekstą.

Atsakomybė išrinkti penktąjį premijos laureatą teko komisijos pirmininkui, publicistui, žurnalistui, politikos apžvalgininkui Donatui Pusliui, literatūros kritikui dr. Ramūnui Čičeliui ir literatūrologei, Grigorijaus Kanovičiaus kūrybos tyrinėtojai Rimai Kasperionytei.

Vakaro metu Jonavos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Birutė Gailienė premijos laureatei įteikė ypatingą dovaną – G. Kanovičiaus knygą „Linksmos akys“ su unikaliu rašytojo parašu ir linkėjimais.

LR Seimo narys Eugenijus Sabutis dėkojo bibliotekai už šį konkursą, jo organizavimą ir priminimą apie iškilią G. Kanovičiaus asmenybę.

Komisijos vardu kalbėjęs literatūros kritikas Ramūnas Čičelis pasidžiaugė, kad per penkerius metus ši literatūrinė premija įgavo svarbą bei palinkėjo premijos laureatei I. Pukelytei, kad jos leidiniai būtų išversti į užsienio kalbas.

Bibliotekos direktorė Skirma Gajauskaitė dėkojo už gražius žodžius, skirtus bibliotekai, bei dalinosi G. Kanovičiaus mintimis, dėkojo konkurso organizatoriams bei komisijai.

I.Pukelytė vakaro metu pasidalino mintimis apie knygos „Panelės iš Laisvės alėjos“ kūrimo aplinkybes bei naują pažintį su gimtuoju miestu Kaunu iš naujos istorinės perspektyvos.

Renginio metu skambėjo grupės MARGA MUZIKA trio – Tado Dešuko, Lauritos Peleniūtės, Eglės Jačauskienės – atliekamos įvairių tautų dainos.

Kasmetinės respublikinės Grigorijaus Kanovičiaus literatūrinės premijos steigėjas – Jonavos rajono savivaldybė.

Grigorijaus Kanovičiaus literatūrinę premiją jau yra gavę Jurga Žąsinaitė už romaną „Memento Grodno: dingusi Lietuvos Gardino istorija“ (2020 m.); Romas Treinys už romaną „Dziedas“ (2019 m.); Tomas Kavaliauskas už romaną „Originalas“ (2018 m.); pirmuoju laureatu buvo išrinktas Kęstutis Navakas už originalų romaną „Vyno kopija“ (2017 m.).

Jonavos viešosios bibliotekos informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite