Angle down Atgal

Išvengti atsakomybės pažeidėjai bando dangstydamiesi virusu

Aplinkosaugininkų darbas iš esmės nepasikeitė, tik nusprendėme daugiau padirbėti naktimis, sako Kauno gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Darius Jurevičius. O pažeidėjai, priduria jis, nuo baudų bando išsisukti naujais būdais.

Pasak Aplinkos apsaugos departamento pareigūno D. Jurevičiaus, norėdami išvengti atsakomybės prasižengę asmenys iškart „prisimena“, kad didžiausią grėsmę šiuo metu kelia koronavirusas, ir tikisi, kad galės pasinaudoti paskelbtais nurodymais visiems laikytis saugaus atstumo.

„Tačiau pažeidėjai neturėtų tikėtis, kad ekstremali situacija padės likti nebaudžiamiems, – pabrėžia D. Jurevičius. – Tarkim, kadangi prasidėjus žuvų nerštui vis dažniau bandoma naudotis tinklais, nusprendėme daugiau dirbti naktimis – būtent tuo metu, kai paprastai ir vykdoma neteisėta žvejyba.“

Departamento Pranešimų priėmimo skyriaus viršininkas Gediminas Markauskas priduria, kad ir antrąją karantino savaitę gyventojai iškart reaguoja į pažeidimus: kovo 23–29 d. gauti 453 pranešimai.

„Daugiausia pranešimų buvo susiję su atliekų tvarkymu: apie neteisėtą deginimą – 84, apie tvarkymo reikalavimų pažeidimus – 45. Taip pat žmonės teikia informaciją apie oro taršos atvejus (52), autoįvykius su laukiniais gyvūnais (42), nuotekų tvarkymo reikalavimų nesilaikymą (29), neteisėtus kirtimus (23), vandens taršą (11).“

Taigi manyti, kad karantinas AAD pareigūnus uždarė kabinetuose, būtų klaida – į reidus ir patikrinimus vykstama ir ne darbo metu.

Aplinkosaugininkai dėkoja gyventojams už informaciją apie galimus pažeidimus – pranešti apie juos galima PPS telefonu 8 5 273 2995.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite