Išskirtinis finalas ir aukso medaliai – varėniškiams

Alytus

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt

84281

Sveikiname Varėnos SC rankininkus ir trenerį Irmantą Markiavičių Lietuvos vaikų U-13 rankinio čempionate iškovojus aukso medalius. Didžiuojamės, kad mūsų žaidėjai Nojus Žilinskas – geriausias kairiojo krašto žaidėjas ir vartininkas – Nikitijus Rulis išrinkti į geriausių žaidėjų „svajonių rinktinę“, o Arnas Markiavičius pripažintas naudingiausiu finalinio turo žaidėju.

Foto galerija:

Jau 20 metų vykdomas Lietuvos U-13 vaikų rankinio čempionatas Romualdo Jansono taurei laimėti. 2018/2019 m. finalinis turas vyko gegužės 11-12 dienomis Varėnoje, kur susitiko po keturias stipriausias šalies mergaičių ir berniukų komandas. Įdomu tai, kad pirmosios (1999 metais) finalinės varžybos irgi vyko Varėnoje, o per tuos 20 finalų Varėnos trylikamečiai mergaitės ir berniukai net 16 kartų iškovojo teisę juose dalyvauti.

Pirmąją varžybų dieną susitikimas tarp Varėnos SC – Zarasų SC trylikamečių rankininkų pasibaigė įtikinama varėniškių pergale 30:15 (16:7). Nesulaikomai, greitomis atakomis zarasiškių vartus šturmavo Nojus Žilinskas pelnęs 9 ir Gytis Zadarnauskas – 8 įvarčius. Antrosiose varžybose su Kauno rajono sporto mokyklos komanda apylygė kova vyko tik pirmajame kėlinyje, kurį Varėnos sporto centro trenerio Irmanto Markiavičiaus auklėtiniai baigė 12:8, o varžybas įtikinančia pergale 22:12. Ir vėl pasižymėjo N. Žilinskas įmetęs 6 įvarčius, žaidimui vadovavo Arnas Markiavičius, puikiai vartuose „dirbo“ Nikitijus Rulis.

Taigi po pirmos dienos varžybų dvi komandos – Varėnos SC ir Vilniaus SM „Tauras“ turėjo po dvi pergales, kitos dvi (Kauno raj. Garliavos ir Zarasų) po du pralaimėjimus. Lemiamai kovai dėl aukso medalių išsirikiavo mažo miestelio ir sostinės sportininkai. Jaudinosi tiek vieni tiek kiti ir pirmą įvartį mūsų rankininkai pelnė tik trečiąją žaidimo minutę, vilniečiai tik ketvirtąją, o po 11 minučių žaidimo rezultatas buvo tik 4:2. Kėlinys baigėsi rezultatu 11:6. Vilniečių gretose ūgiu ir jėga išsiskyrė Vincas Lideika (pripažintas geriausiu kairiojo krašto žaidėju), bet mūsų komandoje antrame kėlinyje svarbiu momentu tris įvarčius pelno Pijus Petrušis ir viniečiams nepalieka jokių šansų. Kova laimėta rezultatu 20:13. N. Žilinskas pelnė 6 įvarčius (1- 7 m. baudiniu), 5 (3) – A. Markiavičius , 5 – P. Petrušis, 3 – G. Zadarnauskas, 1(1) – M.Šimelionis, patikimai vartus saugojo vartininkai N. Rulis ir N. Maziukas.

Savo judrumu, greitu puolimu, kibia gynyba, dideliu užsidegimu ir noru laimėti pasižymėjo visi Varėnos komandos nariai ir visi džiaugsmingai šoko pergalės šokį – MES ČEMPIONAI.

Tai: Gytis Zadarnauskas, Eimantas Tenenė, Nikitijus Rulis, Nojus Maziukas, Nojus Žilinskas, Arnas Markiavičius, Mantas Šimelionis, Pijus Petrušis, Margiris Guzevičius, Aironas Baranauskas, Arnas Narijauskas Armandas Sinkevičius, Nojus Petrušis. Treneris Irmantas Markiavičius.

Berniukų komandos išsirikiavo taip: 1 vieta -Varėnos SC, 2 – Vilniaus SM „Tauras“, 3 – Kauno rajono SM (Garliava) 4 – Zarasų SC. Mergaičių grupėje: 1 vieta – Kauno rajono SM (Garliava), 2 – Klaipėdos „Viesulo“ SC, 3 – Tauragės SC, 4 – Zarasų SC.

Tai išskirtinis finalinis turas, skirtas rankinio treneriui Romualdui Jansonui atminti, kur sūnus Tadas Jansonas, buvęs rankininkas bei Lietuvos rankinio lygos klubų asociacijos direktorius jau 20 metų ir šį kartą ne išimtis, padedant rėmėjams Dainiui Purviui, Artūrui Juškėnui visus šio amžiaus finalinių varžybų dalyvius vaikus, teisėjus, trenerius apdovanojo vertingais prizais, atminimo dovanomis bei piniginiais prizais. Lietuvos rankinio federacijos taures, medalius įteikė generalinis sekretorius Miglius Astrauskas.