Angle down Atgal

„Išsaugokim Nemuną!“, – kviečia gyventojai, teršti upės nenori ir nuotekas į upę valantys specialistai

Aplinkos ministerija informavo Alytaus miesto savivaldybę, kad gaisro gesinimo metu gaisravietėje Pramonės g. 1 susikaupęs vanduo „dozuotai galėtų būti leidžiamas per „Dzūkijos vandenų“ eksploatuojamus valymo įrengimus, nes esą „tyrimai parodė, kad toksinių medžiagų vandenyje nenustatyta“.

Alytaus miesto nuotekas į Nemuno upę prižiūrintys, valantys „Dzūkijos vandenys“ atstovai tokiai ministerijos rekomendacijai priešinasi, o juos palaiko ir bendruomenė, socialinėje žiniasklaidoje pradėjusi akciją „Išsaugokim Nemuną! Teršalų pylimui į upę – ne“.

Kaip Alytausgidas.lt naujienų portalą informavo „Dzūkijos vandenys“, dėl gaisravietėje sukauptų nuotekų laukiama ekspertų iš Aplinkos ministerijos išvadų, kurios bus pateikiamos ekstremaliųjų situacijų valdymo centrui.

Alytaus vandentiekininkų, nuotekų valymo specialistų teigimu, jeigu gaisravietėje susikaupęs vanduo bus leidžiamas į biologinio valymo įrenginius, šie „neatliks savo funkcijos, kadangi juose esantis dumblas žus, o tai reikš, kad miesto nuotekos kurį laiką nebūtų valomos“. Iki gaisro vandens nuleidimo į Nemuną, siūlomo Aplinkos ministerijos, dabar nuotekos Alytuje yra daugiau ar mažiau sėkmingai valomos.

Aplinkos ministerijos atstovai pasiūlyti kažką mažiau kenksminga Nemuno upei, deja, kol kas nesiūlo, vandens valymo ir išsiurbimo darbų būtina imtis nedelsiant, tad Ekstremalių situacijų komisija raštu kreipėsi į Aplinkos ministeriją, prašydama pateikti rekomendacijas dėl vandens pašalinimo, nepadarant žalos nei valymo įrenginiams, nei gamtai.

Kol aplinkosaugininkai elgiasi dviprasmiškai, jungtis kviečia socialinė akcija „Išsaugokim Nemuną! Teršalų pylimui į upę – ne“, teigianti, kad Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika pareiškė, jog „šimtai tonų užteršto vandens iš Alytaus padangų gaisravietės bus pilama į Nemuną“, nors „cinko koncentracija viršija normą, tačiau kažkokios didelės grėsmės žmonių aplinkai ar šuliniams nėra. Vanduo bus išpumpuojamas. Sprendimai priimti“.

„Po gaisro Alytaus padangų įmonėje, šimtais tonų lauk pilamas užterštas pienas, o vanduo, kuris susikaupė pačiame gaisro epicentre – švarus „kaip krištolas", - stebisi Nemuno apsaugos akcijos iniciatoriai.

„Nežinau. ką geria ministras, tačiau labai abejoju, ar išdrįstų paragauti stiklinę „kažkokios didelės grėsmės žmonių aplinkai" nekeliančio vandens“, - spėja aktyvistai, rašantys, kad „Aplinkos apsaugos departamentas dar laukia detalaus gaisravietės teršalų tyrimo iš Vokietijos ir neskuba pradėti gaisravietės tvarkymo darbų, tuo tarpu užterštu vandeniu skuba atsikratyti“.

„Neabejoju susikaupusio vandens užterštumu. Matyt, tą patį jaučia ir atsakingi valdininkai. Jaučia ir kad vandens išvalymas gali kainuoti didelius pinigus, todėl ir skuba. Žinau, kad šitai valdžiai nusispjauti ant gamtos, tačiau pabandom. Sukeliam triukšmo“, - kviečia vienas akcijos „Išsaugokim Nemuną! Teršalų pylimui į upę – ne“ sumanytojų Linas Jonauskas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite