Išplėšusi pratęsimą „SC-Ataka“ išplėšė ir pergalę prieš Tauragės ekipą

Marijampolė

Reporteris EditaŠaltinis: Etaplius.lt

198108

RKL „A“ lygos debiutantai, Kazlų Rūdos „SC-Atakos“ krepšininkai penktadienio vakarą saviems sirgaliams sukūrė tikrą kalėdinę šventę. T. Bietkio treniruojama kariauna išplėšė pergalę prieš vienus lygos lyderių, galingai rungtyniaujančius, universalius Tauragės „Tauragės“ krepšininkus.

Liaudyje plačiai paplitęs posakis, kad „žaibas dukart į tą pačią vietą netrenkia.“ Atakiečiai paneigė šį mitą. Kazlų Rūdos komanda, likus 0,7 sek. iki pagrindinio laiko pabaigos, per šią laiko atkarpą surengusi ataką, po Igno Dirdos taiklaus metimo iš po krepšio, išlygino rezultatą 87:87. Pratęsimo metu, esant lygiam rezultatui 99:99, likus 0,6 sek., vėl per šią trumpą laiko atkarpą spėję suorganizuoti ataką, ir vėl iš kone tos pačios vietos, Dominykas Ratkus taikliu metimu išplėšė „SC-Atakai“ pergalę. Po pratęsimo, galutinis įnirtingos dvikovos rezultatas buvo 101:99 (18:24; 21:21; 28:20; 20:22; p. 14:12).

Rungtynes Tauragės krepšininkai pradėjo dviem tolimais taikliais metimais – 0:6. Pasižymėjo G. Galinauskas ir M. Šeputis. Tačiau čia pat svečiai sulaukė ir atsako. Kalėdinių dovanėlių varžovams pasiūlyta rezultatyviai atakas užbaigiant M. Gelčiui, D. Ratkui. Pirmuosius taškus pelnė G. Asačiovas ir E. Barkus. Pastarasis kartu su taikliu metimu išprovokavo ir varžovo pražangą. Po pataikytos jo baudos, aikštės šeimininkai pirmavo 8:6.

Toliau sekė vėl varžovų keletas sėkmingų atakų, kurie susigrąžino 6 taškų persvarą – 8:14. Vienu metu svečiai turėjo ir 8 taškų pranašumą, tačiau aikštės šeimininkai iki pirmos atkarpos pabaigos taikliu metimu užbaigus ataką U. Nikitinui sugebėjo sumažinti jį iki 4 taškų 18:22.

Vis dėlto paskutinėmis sekundėmis D. Petkevičiaus pataikytas metimas leido Tauragės ekipai užbaigti atkarpą pirmaujant vėl 6 taškais – 18:24.

Antro kėlinuko metu Kazlų Rūdos ekipos reikalai kurį laiką suprastėjo. „Tauragės“ ekipa pataikė tiek iš vidutinių, tiek iš tolimų atstumų ir netruko padidinti persvarą vienu metu iki dviženklės – 18:29; 24:35.

Tuomet po truputį pusantro pradėjo įsibėgėti J. Davniukas. Po jo taiklių poros metimų varžovų persvara aptirpo iki 5 taškų – 34:39. O likusios rungtyniauti iki antro kėlinuko pabaigos buvo beveik trys minutės. T. Bietkio treniruojama komanda iki pat paskutinių antros atkarpos sekundžių varžovo nepaleido. Tiesa, paskutinėmis sekundėmis vėl taiklus Tauragės krepšininko švystelėtas metimas leido varžovams išlaikyti dar po pirmos atkarpos turėtą 6 taškų persvarą – 39:45.

Kazlų Rūdos komanda atakų kaskadą įsuko antroje rungtynių dalyje. Aikštės šeimininkai ženkliai pagerino pataikymo rodiklius. Trečios atkarpos metu tiesiog nesulaikomas svečių krepšininkų ir tikras lyderio savybes demonstravo Jaunius Davniukas. Per trečią kėlinuką jis surinko net 15 taškų.

Talkinant ir komandos draugams, aikštės šeimininkai ne tik tirpdė tauragiškių pranašumą, bet kėlinuko viduryje persvėrė ir savo komandos naudai – 58:55. Tai padarė tritaškiu mūsų jau minėtas J. Davniukas. Taip komandos žingsniavo taškas į tašką iki kėlinuko pabaigos. Paskutiniam mūšiui, Kazlų Rūdos komanda trumpam paliko aikštelę, po taiklių U. Nikitino baudos metimų pirmaudama 67:65.

Paskutinio ketvirčio metu, po sėkmingo žaidimo puolime, rezultatyviai atakas užbaigiant M.Gelčiui, D.Ratkui, U.Nikitinui, Kazlų Rūdos komandos pranašumas ūgtelėjo iki 6 taškų – 75:69. Po G. Asačiovo tritaškio, likus rungtyniauti kiek daugiau nei keturias minutes, persvara buvo ir 7 taškai – 81:74. Deja, iki rungtynių pabaigos jos „SC-Atakai“ išsaugoti nepavyko. Varžovai ne tik išlygino rezultatą. Po K.Lukošiaus taiklaus metimo, tauragiečiai patys išsiveržė į priekį 85:87, o rungtyniauti buvo likusios 0,7 sek. Taigi, kaip jos susiklostė, Jūs jau žinote iš pirmųjų šios miniapžvalgėlės eilučių...

Na, o grįžtant į rungtynių apibendrinimus, tai tikras šios dvikovos karalius „SC-Atakoje“ buvo Jaunius Davniukas, surinkęs 34 taškus ir 35 naudingumo balus. 7 rezultatyvius perdavimus atliko Gytis Asačiovas. 15 taškų nugalėtojams pelnė Ignas Dirda, 13 jų pridėjo Gytis Asačiovas, 11 – Dominyko Ratkaus sąskaitoje, 10 taškų atseikėjo Ugnius Nikitinas. 10 kamuolių šiame dramatiškame mače sugriebė Mantas Gelčius.

Komandinėje įskaitoje atakiečiai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (39 vs 37), gerokai pranoko varžovus komandiniu žaidimu, atlikdami daugiau nei dvigubai daugiau rezultatyvių perdavimų (23 vs 11), geresni buvo Kazlų Rūdos komandos ir metimų statistikos rodikliai: baudų metimai (16/20 (80 proc.) vs 21/27 (77,7 proc.), metimai iš vidutinių nuotolių (29/50 (58 proc.) vs (27/51 (52,9 proc.), tritaškiai (9/24 (37,5 proc.) vs 8/28 (28,5 proc.).