REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Gruodžio 3 d. 14:45

Iš­pil­dyk vai­ko sva­jo­nę tu­rė­ti šei­mą

Šiauliai

Freepik.lt nuotr.

Monika ŠlekonytėŠaltinis: Etaplius.lt


196268

Kiek­vie­nas žmo­gus ga­li tap­ti glo­bė­ju be tė­vų li­ku­siems vai­kams. Gal ne kiek­vie­nas apie tai su­si­mąs­to, ta­čiau tie, ku­rie ne­ga­li apie tai ne­be­gal­vo­ti, kol ne­pra­de­da glo­bo­ti vai­kų, tu­ri ne vie­ną prie­žas­tį, dėl ko no­rė­jo tap­ti glo­bė­ju.
 

Globos ambasadorė, kino filmo „Čia buvo Saša“ prodiuserė ir aktorė Gabija Siurbytė sako, kad mes visi galime globoti vaikus. Moteris su vyru, filmo režisieriumi Ernestu Jankausku, bekuriant filmą, nusprendė lankyti įvaikinimo kursus, kad galėtų įsivaikinti tėvų netekusį vaiką. „Svarbiausias dalykas, ko tam reikia, – mokėti mylėti. Meilė, laikas ir noras – to reikia, norint globoti ir įsivaikinti“, – sako moteris.

Lietuvoje 1,5 tūkst vaikų auga globos namuose, jų amžius nuo 10 iki 17 metų. Nepaisant to, žmonės ryžtasi globoti ne tik mažus vaikus, bet ir paauglius, kuriuos globojant neretai kyla visa paletė iššūkių, bet kartu ir privalumų. Juk kai vaikas vyresnis ir nori būti globojamas šeimoje, labiau stengsis, kad santykiai pavyktų.

Šeimų, apsisprendusių įsivaikinti ar globoti vaikus, motyvai įvairūs: „Neturėjome savų vaikų, tad globa pasirodė esanti galimybė tapti tėvais“, „Savi vaikai užaugo ir išėjo iš namų, pajutome tuštumą“, „Anūkas / giminaitis liko be tėvų, mes esame artimiausi, negalėjome jo palikti globos namuose“, „Myliu vaikus, jaučiu didelį norą padėti jiems“, „Žinodama, kiek daug vaikų gyvena be tėvų globos, pajutau, jog turiu kažką daryti ir imtis globoti“, „Esu vieniša, dažnai susimąstydavau, jog taip ir neturiu, kuo rūpintis. Dėl to priėmiau į savo namus tokį pat vienišą vaiką. Dabar mes esame šeima“.

Norite sužinoti daugiau apie globą? Rašykite el. paštu: klausk@visksapiegloba.lt arba skambinkite nemokama linija tel. 8 800 00 207. Informacija internete www.viskasapiegloba.lt. arba feisbuko paskyroje „Vaikai yra vaikai. Šiauliai“.

Straipsnis parengtas įgyvendinant projektą „Vaikų socialinės integracijos skatinimas Jelgavos ir Šiaulių miestuose“, RiskChildren, LLI-491.

Visas projekto biudžetas – 661,1 tūkst. Eur, iš jų bendrasis Europos regioninės plėtros fondo finansavimas – 561,9 tūkst. Eur.

Parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už turinį atsako Šiaulių miesto savivaldybės administracija. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi ES nuomonę.

latlit-logo-lit-full-rgb.jpg



REDAKCIJA REKOMENDUOJA