Angle down Atgal

Įspėjami prekybos centrai: jei situacija nesikeis, bus ribojama jų veikla

Laikinasis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad Vyriausybė kalbėsis su Lietuvos prekybos įmonių asociacija, reikalaudama prekybos centrų savininkų užtikrinti reikalavimų laikymąsi. Pasak ministro, jei situaciją nesikeis, Vyriausybė yra nusiteikusi priimti sprendimus dėl jų veiklos apribojimo.

„Buvo sutarta aiškiai komunikuoti, kalbėtis su Prekybos įmonių asociacija ir reikalauti verslininkų, prekybos centrų savininkų užtikrinti reikalavimus, kad žmonės ten nesibūriuotų, kad būtų įleista tik tek žmonių, kiek yra pagal operacijų vadovo reikalavimus, kad vienam žmogui tektų ne mažesnis negu 10 kv. metrų plotas“, – pirmadienį spaudos konferencijoje sakė A. Veryga.

„Buvo aiškiai pasisakyta, kad jeigu ir šią savaitę stebėsime, kad situacija nesikeičia, kitą savaitę Vyriausybė nusiteikusi priimti sprendimus dėl prekybos centrų veiklos apribojimo, kaip tai buvo padaryta Latvijoje“, – sakė laikinasis ministras.

Pasak A. Verygos, didieji prekybos centrai savaitgaliais tampa traukos centrais.

„Problema yra ne tos mažosios parduotuvės, kurios prekiauja kad ir ne maisto produktais, bet nėra didelėje erdvėje, kur daug žmonių susirenka, bet būtent didieji prekybos centrai, kurie savaitgalį, neveikiant kitoms pramogoms, tampa traukos centrais, ypatingai prieš Kalėdas, kada žmonės keliauja pirkti dovanų“, – sakė A. Veryga.

Laikinasis ministras sakė, kad vienas iš siūlymų būtų riboti arba kurią nors savaitgalio dieną neleisti dirbti tokioms vietoms, jei bus matoma, kad su srautais yra nesusitvarkoma.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite