Šiame straipsnyje pateikiama informacija, skirta asmenims NUO 18 METŲ
Šiame straipsnyje pateikiamas
JAUTRUS TURINYS
REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Verslas2020 m. Spalio 29 d. 11:30

Išmanieji prietaisai užvaldė internetinių sporto lažybų rinką: kyla grėsmė dėl duomenų saugumo

Vilnius

Pixabay.com nuotr.

Reporteris AustėjaŠaltinis: Etaplius.lt


152221

Šiandien kone kiekvienas žmogus turi išmanųjį telefoną. Kai kada – netgi po kelis. Mobiliųjų prietaisų populiarumas paskatino ir internetinių sporto lažybų rinkos augimą.

2020-aisiais mobiliuosius telefonus turėjo 3,5 milijardo planetos gyventojų. Daugiau nei 80 proc. internautų naršo būtent per išmaniuosius prietaisus. Na, o didžioji dalis lažybų organizatorių siūlo modernias mobiliąsias platformas savo klientams. Tačiau ar tokios lažybos visuomet yra saugios?

Kodėl tokios lažybos išpopuliarėjo?

Visų pirma, apžvelkime, kas lėmė šio sektoriaus populiarumą.

Mažiau komplikuota. Lažybos per išmanųjį telefoną ar planšetę vyksta panašiai kaip per kompiuterį – lažybų organizatoriai siūlo tuos pačius pasirinkimus, mokėjimo būdus bei akcijas visų šių platformų vartotojams.

Patogumas. Kadangi mobilųjį telefoną dažniausiai laikome arti savęs, juo naudotis patogiau nei kompiuteriu namuose. Iš tiesų, tai yra turbūt svarbiausia mobiliųjų prietaisų populiarumo lažybų rinkoje dalis. Šiais laikais vartotojai ieško kuo paprastesnių sprendimų ir yra linkę išleisti daugiau pinigų vardan patogumo.

Prieinamumas. Lažybų organizatoriai varžosi tarpusavyje, kad sukurtų kuo greičiau veikiančias ir patogias mobiliąsias platformas ir programėles. Anksčiau, kai internetinių sporto lažybų rinka dar tik vystėsi, mobiliosios interneto svetainės veikė itin lėtai arba visai neveikė. Šiandien jos yra optimizuotos taip, kad jas būtų galima pasiekti kone iš kiekvieno mobilaus prietaiso.

Ar saugu?

Viena iš priežasčių, kodėl internetinės lažybos kelia nerimą, yra augantis kibernetinių nusikaltimų skaičius visame pasaulyje. Lošėjai labai greitai gali nudegti ir prarasti pinigus ar svarbius asmens duomenis, jeigu jų naudojami prietaisai nebus apsaugoti nuo įsilaužimų.

Gera žinia ta, kad dauguma mobiliųjų telefonų jau turi į juos įdiegtas vidines saugumo sistemas. Pavyzdžiui, „iPhone“ telefonai taiko FaceID ir kitas apsaugos priemones, o „Android“ telefonai turi pirštų atspaudų jutiklius, veido nuskaitymo priemones ir vidinius slaptažodžius. Kasmet rinkoje pristatomi nauji prietaisai vis modernėja ir daugiau dėmesio telkia į vartotojų duomenų apsaugą.

Taip pat labai svarbu visada naršant internete naudoti antivirusines programas. Populiariausios nemokamos programos yra „Avast“, „McAfee“, „Norton“, „Bitdefender“ ir kitos.

Ir pabaigai – visuomet svarbu lošti atsakingai, nesvarbu, ar tai darytumėte per kompiuterį, mobiliuosius prietaisus, ar gyvai. Azartiniai lošimai gali sukelti priklausomybę ir pabloginti santykius šeimoje. Atsakingos lošimų bendrovės visuomet siekia apsaugoti savo klientus nuo neatsakingo lošimo padarinių.

Remiamas turinys
 



REDAKCIJA REKOMENDUOJA