Angle down Atgal

Išleidžiama Dzūkijai skirta proginė moneta

Lietuvos bankas ketvirtadienį į apyvartą išleidžia proginę 2 eurų monetą, skirtą Dzūkijai. Moneta išleidžiama pusės milijono vienetų tiražu – ja bus galima atsiskaityti visose euro zonos šalyse.

 Tai trečioji proginių monetų serijos, skirtos Lietuvos etnografiniams regionams, moneta. Žemaitijai ir Aukštaitijai skirtos monetos jau buvo išleistos atitinkamai 2019 ir 2020 metais, teigiama Lietuvos banko pranešime.

„Nuo šiandien ir dzūkai savo pinigines galės papildyti dzūkišku euru. Dzūkija, dar vadinama Dainava, yra vienas savičiausių Lietuvos etnografinių regionų, garsus savo grybingais pušynais, smėlynais, dainomis, tradicinių švenčių papročiais, mineralinio vandens kurortais. Beje, tai ne pirmoji su Dzūkija susijusi eurų moneta – šiais metais išleidome proginę 2 eurų monetą, skirtą Žuvinto biosferos rezervatui, pusė kurio driekiasi Dzūkijoje“, – pranešime sakė Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotoja Asta Kuniyoshi.

Pasak jos, Dzūkijoje esančioje Dainavos girioje, didžiausiame Lietuvos miškų masyve, ilgiausiai išliko drevinė bitininkystė, kurią Lietuvos bankas taip pat yra įamžinęs monetoje. 

Nacionalinės Dzūkijai skirtos monetos pusės (averso) grafinį projektą sukūrė Rolandas Rimkūnas. Centrinėje dalyje pavaizduotas herbo skydas, jame – šarvuotas karys, dešinėje rankoje laikantis alebardą, kaire atsirėmęs į sidabrinį baltišką skydą.

Ant balkio padėtą herbo skydą laiko dvi lūšys. Apačioje – kaspinas su lotynišku užrašu „Ex gente bellicosissima populus laboriosus“ („Iš karingos genties darbštūs žmonės“).

Planuojama, kad iki 2023 metų tokios monetos bus dar išleistos Suvalkijai ir Mažajai Lietuvai, taigi visi penki etnografiniai Lietuvos regionai turės sau skirtą monetą.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite