Rimos Boškevičienės nuotraukos
Angle down Atgal

Įsibėgėja tarptautinio bendradarbiavimo projektai

Gegužės 6-9 dienomis Ukmergės rajono savivaldybės Investicijų ir užsienio ryšių skyriaus vedėja Rima Boškevičienė ir UAB „Ukmergės šiluma“ direktorius Vydas Paknys lankėsi Švedijoje ir dalyvavo projekto „Tvarios savivaldybės“ partnerių susitikime.

Mariestado miesto (Švedijos Karalystė) savivaldybės organizuotame renginyje taip pat dalyvavo ir Podolės Kameneco miesto (Ukraina) atstovai. Susitikimo dalyviams priimančioji savivaldybė parodė, ką daro siekdama tvarios ateities. Aplankyta Mariestado vėjo jėgainė bei vandenilio degalinė, išbandyti savivaldybei priklausantys vandeniliu varomi automobiliai.

Susitikimo dalyviai nusprendė rengti bendrą darnios energetikos projektą, kuris būtų pilnai finansuojamas Švedijos tarptautinio vietos demokratijos centro (Swedish International Centre for Local Demokracy (ICLD) vykdomų programų lėšomis.

„Mūsų savivaldybės tikslas – įgyti patirtį darnaus miesto vystyme. Gautomis žiniomis bus pasinaudota rengiant kokybiškus dokumentus – darnaus judumo planus ir taip pretenduoti į planuojamą finansavimą,“- sakė R. Boškevičienė.

Bendradarbiavimas tarp minėtų trijų savivaldybių užsimezgė pernai Ukmergėje, miesto šventės metu, kuomet Ukmergės rajono savivaldybėje buvo pasirašyti du dvišaliai ketinimų bendradarbiauti protokolai tarp Ukmergės rajono ir Švedijos Mariestado miesto savivaldybių bei tarp Ukrainos Podolės Kameneco ir Švedijos Mariestado miestų savivaldybių.

Pasak R. Boškevičienės, viešnagės Švedijoje metu aptarti ir dar du ne mažiau svarbūs tarptautiniai projektai. Ukmergės rajono savivaldybės atstovė susitiko su Švedijos Vastra Gotlando regiono atstovu Rolfu Malm ir numatė vykdyti bendrą švietimo ir kultūros projektą tarp dviejų šalių regionų – Vastra Gotland ir Vilniaus.

Taip pat įvyko susitikimas su projekto „Off season Art Gardening“ („Žemės menas“) vadove Sofia Guldbrand. Nuspręsta į šį projektą įtraukti ir menininkus iš Ukmergės rajono – Andrių Janulį ir Vaidą Ramošką. Jie prisijungs prie menininkų iš Olandijos ir Švedijos bei kartu dalyvaus jau suplanuotose kūrybinėse dirbtuvėse, kurios šių metų birželio 17-22 dienomis įvyks Olandijoje, Tershellingo mieste, rugsėjo 7 -11 dienomis - Švedijoje, Mariestado mieste ir ateinančių metų rugsėjo 7- 11 dienomis - Lietuvoje, Ukmergės mieste.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite