Angle down Atgal

Išbėrė nuo naujų džinsų. Kaip to iš­veng­ti?

Gro­žis ir svei­ka­ta daž­nai pa­sta­to­mi ant skir­tingų svars­tyk­lių pu­sių, todėl, ren­kan­tis vieną, kar­tais ten­ka au­ko­ti kitą. Nors ap­temp­tos kelnės dau­ge­liui yra sti­lin­go įvaizd­žio da­lis, toks „ne­kal­tas“ dra­bu­žis ga­li būti įvai­rių svei­ka­tos su­tri­kimų prie­žas­tis.

Nors be aptemptų kelnių dauguma neįsivaizduojame savo spintų, dėvėdami jas, turėtume jausti saiką. Siauros kelnės gali tapti kraujotakos sutrikimo priežastimi. Taip pat aptemptos kelnės ar džinsai aukštu liemeniu gali sukelti rėmenį, nes spaudžia apatinę pilvo dalį ir taip skrandžio sultys paskatinamos kilti į stemplę. Be to, aptemptų kelnių dėvėjimas gali būti ir virškinimo sistemos sutrikimų priežastis. Aptempti drabužiai lemia kraujotakos sulėtėjimą, todėl gali atsirasti tirpimo pojūtis bei šalti galūnės.

Aptemptos kelnės vyrams gali pridaryti bėdų ir dėl vaisingumo – padidėjusi temperatūra sėklidėse gali turėti neigiamo poveikio spermos aktyvumui ir jos gamybai. Taip pat dėl ilgo aptemptų kelnių nešiojimo gali padidėti šlapimo išsiskyrimas bei šlapimo takų ir grybelinės kilmės infekcijų pavojus. Aptempti drabužiai neleidžia odai ventiliuotis, skatina bakterijų dauginimąsi, todėl didėja infekcijų rizika.

Kartais įsigytas naujas drabužis gali visai nedžiuginti – nors ir atrodo gražiai, tačiau jo dėvėjimas gali kelti nemalonių pojūčių. Vaistinėse dažnai sulaukiama klientų, kurie kreipiasi, ieškodami, kaip malšinti rūbų sukeltą alergiją.

Dažniausiai alergija kyla tose vietose, kuriose drabužiai glaudžiai liečiasi su kūnu, todėl aptempti džinsai ar kelnės yra dažnas šių problemų sukėlėjas. Rūbams alergiški žmonės įprastai skundžiasi išberta, niežtinčia ar jautria oda.

Dėl to gali būti kaltos naujuose drabužiuose esančios medžiagos. Nauji drabužiai dėl didelės cheminių dažančių medžiagų koncentracijos gali sukelti alergijas, odos niežulį, todėl rekomenduojama prieš dėvint juos išplauti.

Reikia atkreipti dėmesį į audinius, rinktis natūralios kilmės, leidžiančius odai kvėpuoti, sudėtyje turinčius daugiau medvilnės. Kai kurie drabužiai nustoja alergizuoti, jeigu jie yra dažnai skalbiami.

Sintetinės kilmės drabužiai apskritai yra dažna alergijų priežastis. Vis dėlto vertėtų nepamiršti, kad ir natūralūs audiniai tokie kaip lanolinas, kurio yra vilnos gaminiuose, gali sukelti niežulį, dilgėlinę, akių paburkimą ar nosies užsikimšimą.

Tiesa, žmonės, dažnai mano, kad yra alergiški vilnos gaminiams, tačiau jautrią odą turinčius žmonės gali dirginti tik medžiagos struktūra, bet ne joje esančios cheminės medžiagos.

Parengta pagal pranešimą spaudai

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite